• Konkurs Fotograficzny "Bóg w mojej okolicy".

          • 9 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Deszcznie został oficjalnie rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Bóg w mojej okolicy". Komisja Konkursowa poddała artystycznej i merytorycznej ocenie fotografie, które nadesłane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VIII. Nasza szkołę reprezentowali: Wiktor Pijanowski kl.4, Alicja Walus kl.5, Alicja Janikowska kl.6, Judyta Gałązka kl.7, Julia Kulczycka kl.7,  Klaudia Kąkolewska kl.7, Victoria Listowska kl.7, Luisa Veneberg kl.7, Natalia Zatylna kl.8, Wojciech Gontarczyk kl. 8. Miło mi jest poinformować, że LAUREATEM KONKURSU ZOSTAŁA ALICJA JANIKOWSKA uzyskując III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Wójta Gminy w Deszcznie Pawła Tymszana.                                                                                             Magdalena Lura

             

            Oglądnijcie prace konkursowe!

          • Laureatka konkursu plastyczno-literackiego!

          • Dnia 30 maja w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - literackiego pt. ,,Znana, bliska ... Konopnicka", organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim. Uczennica 7 klasy, Louisa Vaneberg wykazała się ogromnym talentem, zdobywając tym samym jedną z głównych nagród - Laureata konkursu! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole.

          • Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca-Dzień Dziecka. Uczniowie naszej szkoły tegoroczny Dzień Dziecka spędzili bardzo aktywnie. Ten dzień rozpoczął się od apelu, na którym wszyscy poznali plan dnia. Na początku dzieci w swoich klasach składały samoloty z kartek A4, dekorowali je i rywalizowali w najdłuższym locie. Roztrzygnięty został również konkurs na wykonanie latawca. Następnie na boisku szkolnym czekało uczniów osiem stacji z zadaniami ruchowymi. Za wykonanie zadania-ćwiczenia otrzymywali podpis na kartce, która po zaliczeniu wszystkich zamieniała się w los. Wśród klas I –IV  pierwsze miejsce w skokach przez linę zajęła klasa III, V-VIII wygrała klasa VII. Swoich sił próbowali również nauczyciele. Reprezentacje klas brały udział w grze dwa ognie i zwyciężyła klasa VIII i III. Każdy uczeń otrzymał słodkość w postaci loda i brał udział w losowaniu 80 nagród rzeczowych kupionych przez Radę Rodziców. Dobrze, że dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz zabawach. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.                                                               M. Stocki

          • Egzaminy ósmoklasistów.

          • Trzydniowe zmagania ósmoklasistów z arkuszami egzaminacyjnymi za nami! 24 maja 2022 r. najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania sprawdzianu z języka polskiego, dzień później z matematyki, a zwieńczeniem był egzamin z języka nowożytnego: angielskiego i niemieckiego. Egzaminy ósmoklasistów sprawdzają wiedzę zdobytą podczas nauki w szkole podstawowej, a wyniki mają wpływ na proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wszystkim zdającym życzymy najlepszych rezultatów!

          • Miasta! Miasta!” – podróżnicze wyzwanie klasy 4 i 6 w ramach XIX Tygodnia Bibliotek

          • W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek nasza szkoła (klasa 4 i klasa 6) wzięła udział w bibliotecznym „wyzwaniu podróżniczym” – Miasta! Miasta! Celem wyzwania jest pokazanie piękna i różnorodności świata, budzenie pasji poznawania nowych miejsc i podróżowania nawet „palcem po mapie”, poszerzanie wiedzy o wybranych miastach świata oraz doskonalenie umiejętności pracy z różnymi typami źródeł informacji i rozwijanie kreatywności twórczej. Zgłoszone klasy naszej szkoły losowały miasta, o których miały zebrać wiadomości w wymiarze geograficznym, historycznym i turystycznym oraz przedstawić te miasta w ciekowy sposób. Klasa 4 wylosowała miasto Pekin , a klasa 6 -Wilno.

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego wyzwanie oraz zdjęć w galerii.

          • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

          • W trudnej historii Polski, naznaczonej momentami tragicznymi, niewolą i walką, zdarzały się wydarzenia wielkie. Wśród nich jest uchwalenie Konstytucji 3 maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Miała ona wyrwać Polaków spod jarzma narzuconego przez zaborców; przywracała dziedziczność tronu, znosiła liberum veto, a więc była kluczem do powrotu wielkiej Polski. 3 maja Polacy obchodzą rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. W naszej szkole, jak co roku, również uczciliśmy ten dzień. Uczniowie klasy 5 przygotowali inscenizację przybliżającą widzom 3 maja 1791 r., odśpiewali także pieśń "Witaj, Majowa Jutrzenko" ze słowami autorstwa Rajmunda Suchodolskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

          • Mamy finalistów konkursów przedmiotowych!

          • Informujemy w wielką radością,  że dwie uczennice naszej szkoły z klasy 7 zostały finalistkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Są to: Klaudia Królak- finalistka konkursu z języka niemieckiego oraz Klaudia Kąkolewska – finalistka konkursu z biologii. Aby znaleźć się w gronie najlepszych, uczennice musiały włożyć dużo wysiłku i pracy, żeby przejść przez trzy szczeble: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Do startu we wspomnianych konkursach pomagały przygotować się nauczycielki: Małgorzata Kołodziejczyk (j.niemiecki) oraz Iwona Bujko (biologia). Alicja Janikowska z klasy 6 uczestniczyła w finale Diecezjalnego Konkursu "Biblista Junior", który odbył się w Paradyżu. Konkurs ten ma prawa konkursu wojewódzkiego. Składał się z pisemnego etapu szkolnego: ustnego i pisemnego, etapu rejonowego oraz pisemnego i ustnego finału. Uczennica otrzymała tytuł finalisty. Do konkursu Alicję przygotowywała pani Magdalena Lura.

            Uczennicom należą się wielkie gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych sukcesów.

          • Dzień Ziemi.

          • 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto na święcie. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Obecnie ten dzień świętowany jest w 192 krajach. Celem Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić to wyjątkowe święto, przygotowali wspaniałe domki dla owadów, plakaty na kartonach, wykonali eko ubrania oraz napisali listy do Ziemi. Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zastanowić się, czy nasze postępowanie nie przyczynia się do degradacji planety? Co mogę zrobić dla Ziemi? Jak dbać o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu?

          • Malowane na ekranie wielkanocne pisanki.

          • Przed świętami Wielkanocnymi uczniowie klas 1-4 na lekcjach informatyki malowali w programie Paint swoje pisanki. Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do ćwiczenia, które nie było dla wszystkich proste. Można  podziwiać piękne prace w galerii.

          • Pomoc Ukrainie w naszej szkole.

          • W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie, nasza szkoła czynnie włączyła się w zbiórkę charytatywną na rzecz Ukrainy.  Dziękuję za Państwa hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują naszej pomocy. Cieszę się, że zebraliśmy tak dużo potrzebnych rzeczy dla wschodnich sąsiadów. Dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce i wsparcie.

            Dyrektor
            Irena Pałasz

          • Zawody sportowe na ergometrach wioślarskich.

          • Reprezentacja naszej szkoły z klas IV – VIII wzięła udział w zawodach sportowych na ergometrach wioślarskich organizowanych przez sekcję wioślarską AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Rywalizacja miała miejsce 4.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, brało w niej udział 12 szkół z Gorzowa i okolic. Mimo tego, że nasi uczniowie startowali pierwszy raz w takich zawodach, poradzili sobie bardzo dobrze i wrócili z trzema medalami.

            Dziewczęta rocznik 2008 – I miejsce – Victoria Listowska kl. VII

            Dziewczęta rocznik 2007 – I miejsce – Natalia Zatylna kl. VIII

            Chłopcy rocznik 2007 - II miejsce – Hubert Dalidowicz kl. VIII

            Gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w zawodach!
             

          • Lekcja matematyki w klasie 2.

          • Dnia 25 marca uczniowie klasy 2 wybrali się do pobliskiego sklepu celem zakupów. Każdy uczeń mógł wydać 10 zł i ani grosza więcej. Robiąc zakupy doskonalili umiejętność dodawania, odejmowania i gospodarowania posiadaną kwotą pieniędzy. Finalnie każdemu udało się zmieścić w wyznaczonej kwocie. Po powrocie do szkoły uczniowie zapisali w zeszytach, ile wydali pieniędzy i mogli skonsumować zakupione produkty. Przy okazji dzieci miały okazję wykazać się kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem podczas wyjścia poza szkołę.

            Magdalena Gałązka

          • Przywitaliśmy wiosnę!

          • Dzień 21 marca był w szkole radosny i kolorowy. Radosny, bo witaliśmy wiosnę i nie odbyły się wszystkie lekcje a kolorowy, ponieważ każda klasa ubrana była kolorowo. Odbyły się konkursy „na wesoło” dla klas: zagadki, kalambury, plakat z hasłem i przebranie w wylosowany kolor. W tej konkurencji w klasach młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa III, drugie klasa I i trzecie klasa II. W rywalizacji klas starszych, najlepsi byli uczniowie klasy V, drugie miejsce zajęły klasy IV i VI. Konkurencje kasowe zostały nagrodzone cukierkami. W indywidualnych konkurencjach za panią Wiosnę przebrały się: Zuzia z klasy 2, Jagoda z klasy 3 i Ola z klasy 1. Najładniejszą Marzannę wykonał Paweł Baryłka z klasy drugiej, drugie miejsce zajął Adam Babij z klasy trzeciej i trzecie miejsce przyznano Lenie Krawczyk z klasy drugiej. Wiosenne nakrycia głowy były śliczne i bardzo pomysłowe. Każdy uczestnik w konkursach indywidualnych został nagrodzony nagrodą rzeczową. Święto powitania pierwszego dnia wiosny zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zamieniliśmy: „Hu, hu, ha, hu, hu, ha, jaka zima zła!” na „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty.”

            Małgorzata Kołodziejczyk

          • Wielkie dyktando.

          • Dnia 24 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się w naszej szkole Wielkie Dyktando. Na lekcjach wychowawczych uczniowie klas IV – VIII zmierzyli się z  niełatwym dyktandem. Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Kornelia Krekora z klasy 5, Oskar Przybyła, Antoni Karolak z klasy 6, Dominik Baryłka, Judyta Gałązka, Ewa Kałos, Hubert Jackiewicz z klasy 7 oraz Wiktoria Gumienna, Weronika Świtała i Hanna Kłosowiak z klasy 8. Kolejny etap odbył się 14 marca. Uczniowie napisali krótkie, ale trudne dyktando. Oto wyniki; miejsce I -Wiktoria Gumienna z klasy 8, miejsce II -Weronika Świtała z klasy 8, miejsce III - Hubert Jackiewicz z klasy 7. Wyróżnienie otrzymali: Kornelia Krekora z klasy 5 i Ewa Kałos z klasy 7. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!                                                                                             

            Magdalena Gałązka

          • Integracyjna wycieczka klasy ósmej.

          • Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego i odejście klasy ósmej ze szkoły. Dlatego coraz częściej myślą Oni, że żal… i odczuwają większą potrzebę przebywania ze sobą też w innych, nietypowych sytuacjach. W związku z tym, klasa ósma wraz z wychowawczynią, zorganizowała jednodniową wycieczkę do Gorzowa. Program wycieczki obejmował „herbatkę” u pani Kołodziejczyk, wyjście do kina i łyżwy na „Słowiance”. Nie wszystkie pączki na „herbatce” zostały zjedzone, film „Uncharted” wszystkim się podobał, a jazda na łyżwach bardzo scaliła klasę. Ci, co potrafili jeździć, bardzo pomagali tym, którzy mieli pierwszy raz łyżwy na nogach. Są plany i jest potrzeba na więcej… Zobaczymy…                                                                               M.Kołodziejczyk

             

          • Dzień Języka Ojczystego.

          • Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Podstawowym przesłaniem tego święta jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu. Z okazji Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w konkursie na okładkę książki polskiego pisarza/pisarki (klasy 1-6, natomiast uczniowie klasy 7-8 mogli zilustrować cytat z wybranej lektury. Cała tablica udekorowana została pięknymi pracami. A oto wyniki konkursu: Klasy 1-3 miejsce I: Kinga Kwiatkowska i Michał Mroczkowski, miejsce II: Milda Chlebicka i  Aleksander Witkowski, miejsce III: Jessica Gurowiec, Julia Kuziel, Kacper Krekora, Filip Wojciechowski. Klasy 4-6 miejsce I: Kornelia Krekora, Alicja Janikowska, Alicja Walus, miejsce II: Marcel Pawłowski, miejsce III: Zofia Żurawska. Klasy 7-8 miejsce I: Wiktoria Piszczak, Judyta Gałązka. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.                                                                                               Magdalena Gałązka

          • Ogłoszenie

          • Informujemy, że z dnierm 1 lutego 2022r. przedszkole "Chatka Puchatka" i oddział przedszkolny zostały przeniesione do nowo wybudowanego przedszkola w Ulimiu ul. Główna 1A.

          • Kursy autobusu szkolnego.

          • Informujemy, że od drugiego semestru tj.od 31.01.2022r. nastapią zmiany w godzinach kursowania autobusu szkolnego. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładkach RODZICE lub UCZNIOWIE.

          • Zmiana planu lekcji w II semestrze.

          • Informujemy, że od najbliższego poniedziałku tj.31.01.2022r. zmianie ulega plan lekcji w niektórych klasach. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w e-dzienniku Librus.

          • Szkolne Jasełka.

          • Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy - pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszej szkole, jak co roku, na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. W klasach zagościły choinki, a na korytarzu gazetki oraz wystawa prac konkursowych przedstawiających postaci z jasełek.  Konkurs przeznaczony był dla klas 4-8, a zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Prace zaprezentowane przez uczniów były bardzo ciekawe i staranne, wykonane z różnych materiałów. Na wystawie zobaczyć było można: Maryję, Józefa, królów, pasterzy, anioły, a nawet owieczkę. Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową w dniu 16.12.2021 r. w szkole odbyły się wigilie klasowe, które poprzedziły jasełka przygotowane przez uczniów kl. 3. Młodzi aktorzy przybliżyli nam historię narodzin Jezusa, a także współczesne tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są  już bardzo blisko.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
      • 95 728 76 67
      • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych