• I edycja konkursu gminnego

• Już wkrótce patronem Szkoły Podstawowej w Ulimiu zostanie Niedźwiedź Wojtek - żołnierz walczący w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

W związku z zaplanowanymi działaniami nadania imienia szkole zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół gminnych do udziału w 1. edycji gminnego konkursu „Niedźwiedź Wojtek - Mój Przyjaciel”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu opowiadania, wiersza albo listu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych, w którym bierze udział Niedźwiedź Wojtek.

Patronami honorowymi konkursu są:

a. Aileen Orr – autorka książki Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa.

b. Wójt Gminy Deszczno.

c. Związek Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim.

d. Towarzystwo Pamięci Powstańców Wielkopolskich 1918-1919.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 4-14 lat. Prace oceniane będą według podziału na grupy wiekowe. Uczestnik może zgłosić jedną pracę.

Prace konkursowe wraz z załącznikami dostępnymi na stronie szkoły należy przesłać na adres spulim@vp.pl do 10 maja 2024 r. lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Ulimiu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 maja 2024 r. na stronie internetowej organizatora. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości nadania imienia szkole 10 czerwca 2024 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie zapraszamy do udziału.