• Spotkanie z autorem książki ''Dziadek i Niedźwiadek''

• Dziś odwiedził nas bardzo interesujący gość - pan Łukasz Wierzbicki -  autor książki “Dziadek i Niedźwiadek” opowiadającej o historii naszego przyszłego patrona. To piękna i ciepła opowieść o Misiu Wojtku, który jako pełnoprawny żołnierz służył w 22. kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

Pan Łukasz opowiedział nam, skąd wziął się pomysł na napisanie książek dla dzieci oraz tej jednej szczególnej dla nas pozycji - książki o Niedźwiedziu Wojtku. Zdradził nam kilka ciekawostek i zaznajomił z zachowanymi materiałami z 22. kompanii. Zobaczyliśmy m.in. zdjęcia oraz relacje żołnierzy służących z Wojtkiem. To była dla dzieci wspaniała lekcja historii opowiedziana w bardzo przystępnej formie opowiastek i anegdot.

Prócz historii spotkanie niosło za sobą również wspaniałą lekcję tolerancji i przyjaźni. “Nie ważne kim jesteś - człowiekiem czy niedźwiedziem - liczy się współpraca, przyjaźń i czas spędzony razem. A to, że ktoś jest inny - tak wyszło, nie ma to znaczenia” - przekonywał słuchaczy pan Łukasz.

Sama książka jest warta przeczytania - nie tylko jako lektura szkolna czy świetna pozycja w dziecięcej biblioteczce. Dla nas, społeczności szkolnej, jest szczególnie wyjątkowa, ponieważ nasza szkoła jako pierwsza w Polsce otrzyma imię Niedźwiedzia Wojtka.

W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Związku Sybiraków Oddziału Gorzów Wielkopolski - Ewa Rawa- prezes oraz Maria Dratwinska i Władysław Szlachciuk, a także Renata Ostrzeniewska z Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Gorzów.

Na koniec spotkania podziękowaliśmy za miłą wizytę kwiatami i upominkiem-laurką przygotowanym przez uczniów. Uczniowie z kolei otrzymali zakładki do książek z podpisem autora i mogli zakupić książkę z dedykacją. Bardzo dziękujemy za spotkanie.