• Teatrzyk ''Historia Misia Wojtka''

• Dziś naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście!  Nasi uczniowie z klas I-V mogli obejrzeć  teatrzyk pt. "Historia  misia Wojtka", którego organizatorem jest Biuro Przystanków Historia Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Spektakl przybliża dzieciom  losy niedźwiedzia Wojtka , który towarzyszył żołnierzom 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Atrakcyjna forma  sprawia, że odbiorcy mogą poczuć się współuczestnikami wydarzenia. Liczne piosenki, zmieniająca się scenografia czy użycie pacynek angażują dzieci, które wchodzą w interakcje z aktorami. Aktorzy: Anna Ałaj, Jarosłąw Rodzaj  w przystępny sposób opowiadają o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek.  Wspaniała  inscenizacja przystosowana jest do percepcji najmłodszych.

Projekt, którego koordynatorem jest Jarosław Hulko, skierowany do przedszkolaków z całej Polski, ale i najmłodszych za granicą. Jest to już 3. sezon występów, których odbyło się 400, a obejrzało je 50.000 młodych widzów.

Poprzez tak nietypową formę edukacji dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię. Wyjście na takie przedstawienie jest dla maluchów przeżyciem i mamy nadzieję, że zasiejemy w nich ziarno ciekawości, które zakiełkuje w następnych latach. Chcemy ich zarażać pasją do poznawania polskiej historii poprzez pozytywne emocje, które na pewno  wzbudza spektakl przygotowany przez IPN we Wrocławiu. Aktorom towarzyszył pan Jarosław Palicki z Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp.

Ze względu, że szkoła w Ulimiu będzie miała nadane imię Niedźwiedzia Wojtka, projekt rozszerzono na Województwo Lubuskie i wezmą w nim udział uczniowie z naszej szkoły  oraz dzieci z  Przedszkola w Ulimiu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciecierzycach.

Bardzo dziękujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem spektaklu !!! To było wspaniałe przeżycie!