• Projekty edukacyjne

        • Nasi uczniowie uczestniczą w wielu programach, projektach oraz akcjach zarówno ogólnopolskich, lokalnych jak i wewnątrzszkolnych. Oto niektóre z nich.

           

           

          ''INNOWACJA PEDAGOGICZNA ZACHWYCAJĄCY ŚWIAT ZWIERZĄT''

          Wiecej szczegółów dostęonych pod poniższym linkiem

          https://zachwycajacyswiatz.wixsite.com/innowacja

           

          "PROJEKT EKOSZKOŁA"

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          "ZIELONA SZKOŁA-ZIELONE PRZEDSZKOLE 2023/2024"

           

          "KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH NA POTRZEBY RYNKU PRACY NA OBSZARZE MOF GORZÓW WLKP."

               

          Nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”. Zadania projektu obejmują m.in.: zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne i rewalidacyjne, zajęcia dla dzieci ze specyficznymi problemami w nauce, ale też zajęcia rozwijające ich zdolności i naturalne predyspozycje, takie jak kółka zainteresowań (przyroda, matematyka). Ważnym elementem projektu jest prowadzenie nauki metodą eksperymentu.  Dla uczniów przygotowano szereg zajęć wyjazdowych, np. wyjazd edukacyjny do Stanowic,czy do Torunia. Warto podkreślić, że w ramach projektu do szkół trafi min. wyposażenie pracowni przyrodniczej. Zajęcia są nieodpłatne.    Wiecej informacji w zakładce projekty unijne oraz poniżej :     

          Prezentacja projektu.pdf             Material informacyjny.pdf        Regulamin projektu.pdf

                                   "BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ"

          Szkoły i placówki oświatowe, wyższe uczelnie, placówki naukowe i badawcze, organizacje społeczne i zawodowe oraz obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, uznając wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, poszanowania konstytucyjnych praw jednostki i ogółu społeczeństwa, utrwalania zasad społeczeństwa obywatelskiego i wzajemnego ludzkiego solidaryzmu, doceniając rolę dialogu publicznego, podejmują współpracę na płaszczyźnie ruchu obywatelskiego o nazwie Ogólnopolski Klub Bezpiecznych Szkół. Celem PROJEKTU jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie ma to służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

          Szkoła Podstawowa w Ulimiu uzyskała tytuł Bezpiecznej Szkoły w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA SZKÓŁ WSZYSTKICH STOPNI pod nazwą " BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ" uzyskując maksymalną liczbę 100 punktów ( więcej informacji  w sprawozdaniach z wykananych zadań)

          SPRAWOZDANIA:

          ZADANIE 1.pdf    ZADANIE 2.pdf      ZADANIE 3.pdf      ZADANIE 4.pdf       ZADANIE 5.pdf

          ZADANIE 6.pdf    ZADANIE 7.pdf      ZADANIE 8.pdf      ZADANIE 9.pdf       ZADANIE 10.pdf

                               "MAŁY MISTRZ" Program Ministerstwa Sportu i Turystyki

          Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko. Nauczyciel może w kolejnych latach zmieniać niektóre sprawności i np. w I klasie w ramach sprawności “Piłkarz” realizować zajęcia piłki nożnej, a w następnych latach np. koszykówki czy siatkówki.

                                     SZKLANKA MLEKA

           Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez      promowanie    spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Za program odpowiedzialna jest  Agencja Rynku Rolnego.  Agencję wspiera w tych działaniach inicjatywa "Mleko z klasą", która      podwzględem zakresu działań wykracza  poza ramy programu dopłat unijnych do mleka szkolnego.

           

           

                                    OWOCE W SZKOLE

             Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała  zmiana       nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich  codziennej diecie    oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.      Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa   (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

                                     INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA W KLASA I-III

          Projektem objęci zostali uczniowie i uczennice z klas I-III, u których zdiagnozowano potrzebę udziału w zajęciach dodatkowych. Program skierowany był do dzieci ze specyficznymi potrzebami, w tym: szczególnie uzdolnionych, niepełnosprawnych, z trudnościami w uczeniu się, w opanowaniu wymagań edukacyjnych, w nawiązaniu relacji interpersonalnych lub z zaburzeniami komunikacji językowej.

           

                                     SPRZĄTANIE ŚWIATA

          Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  

                                   DZIEŃ ZIEMI

          Na świecie Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje imprezy plenerowe mające na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań. W Polsce akcja najczęściej skupia się przede wszystkim na problemie śmiecenia i ponownym odzysku cennych surowców.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
      • 95 728 76 67
      • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych