• Miasta! Miasta!” – podróżnicze wyzwanie klasy 4 i 6 w ramach XIX Tygodnia Bibliotek

• W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek nasza szkoła (klasa 4 i klasa 6) wzięła udział w bibliotecznym „wyzwaniu podróżniczym” – Miasta! Miasta! Celem wyzwania jest pokazanie piękna i różnorodności świata, budzenie pasji poznawania nowych miejsc i podróżowania nawet „palcem po mapie”, poszerzanie wiedzy o wybranych miastach świata oraz doskonalenie umiejętności pracy z różnymi typami źródeł informacji i rozwijanie kreatywności twórczej. Zgłoszone klasy naszej szkoły losowały miasta, o których miały zebrać wiadomości w wymiarze geograficznym, historycznym i turystycznym oraz przedstawić te miasta w ciekowy sposób. Klasa 4 wylosowała miasto Pekin , a klasa 6 -Wilno.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego wyzwanie oraz zdjęć w galerii.

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• W trudnej historii Polski, naznaczonej momentami tragicznymi, niewolą i walką, zdarzały się wydarzenia wielkie. Wśród nich jest uchwalenie Konstytucji 3 maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Miała ona wyrwać Polaków spod jarzma narzuconego przez zaborców; przywracała dziedziczność tronu, znosiła liberum veto, a więc była kluczem do powrotu wielkiej Polski. 3 maja Polacy obchodzą rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. W naszej szkole, jak co roku, również uczciliśmy ten dzień. Uczniowie klasy 5 przygotowali inscenizację przybliżającą widzom 3 maja 1791 r., odśpiewali także pieśń "Witaj, Majowa Jutrzenko" ze słowami autorstwa Rajmunda Suchodolskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.