• Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• W czwartek 27 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie organizatorka, pani Małgorzata Wasik, przedstawiła plany na najbliższe dwie lekcje. Klasy I-III miały za zadanie przygotowanie ręcznie wykonanych biało-czerwonych flag, natomiast uczniów klas IV-VIII poproszono o podzielenie się na kilkuosobowe grupy i wzięcie udziału w grze "Konstytucja 3 maja  - stacje". Poszczególne grupy miały do wykonania 8 zadań ze stacji; należało do nich m. in. rozwiązanie krzyżówki, wymyślenie hasła patriotycznego, zaśpiewanie pieśni "Witaj, Majowa Jutrzenko!", rozszyfrowanie roku uchwalenia Konstytucji 3 maja, poznanie jej twórców i in. Uczniowie chętnie wzięli udział w edukacyjnej zabawie, a na koniec najmłodsi zaprezentowali swoje flagi. Dziękujemy wszystkim za uczczenie trzeciomajowego święta, a uczniom klasy szóstej za pomoc w jego zorganizowaniu.

• Dzień Ziemi.

• W czwartek 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi –największe ekologiczne święto na świecie. To już 53. raz w Polsce obchodzony jest ten dzień, a świętowany jest w 192 krajach. Celem akcji jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegoroczny motyw przewodni to hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Dzień Ziemi to także dzień kontaktu z naturą, jest to najlepszy czas, aby docenić obecność lasu, słońca, wody w naszym życiu. Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić to wyjątkowe święto, uczestniczyli w konkursach ekologicznych: ”Ziemia na talerzu”, „Las w słoiku”, wykonywali ozdoby ogrodowe z plastiku oraz kolaż pt.”Ziemia w przyszłości”. Odbył się również apel, na którym rozmawialiśmy o tym, jaki wpływ na środowisko ma produkcja ubrań, ile wody zużywa się do ich produkcji. Nasi uczniowie wcielili się w rolę projektantów i pokazali kreatywność, tworząc nowe trendy modowe z podkoszulka, sznurka, taśmy klejącej i plastikowego kubka. Cała społeczność uczniowska śpiewała piosenkę „Zielony dom”. Przepiękne prace uczniów można zobaczy w galerii.

Zastanówmy się dzisiaj, czy jesteśmy przyjaciółmi Ziemi, która jest naszym domem i bezcennym dobrem. Rewolucji nie zrobimy od razu, ale metodą małych kroków można zmienić wiele nawyków, które przełożą się na losy naszych pokoleń. Dbajmy wszyscy o przyrodę, a Dzień Ziemi celebrujmy nie tylko raz w roku, ale zawsze!

• Gminne turnieje koszykówki.

• Przed Wielkanocą w Boleminie odbyły się dwa turnieje koszykówki dla szkół w gminie Deszczno. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły rywalizowali z rówieśnikami z Szkoły Podstawowej w Deszcznie i dwiema drużynami ze Szkoły Podstawowej w Boleminie. Chłopcy zajęli 3. miejsce i jako jedyni w całym turnieju wygrali mecz rewanżowy ze szkołą z Deszczna, która wygrała turniej. Dziewczęta z kompletem zwycięstw zakończyły swój turniej na 1. miejscu. Drużyna chłopców: Baryłka Dominik, Marciniak Mariusz, Pawłowski Marcel i Pijanowski Wiktor. Drużyna dziewcząt: Czarnecka Jessica, Reczulska Maja, Juzyszyn Nikola i Zych Nicole. Gratulacje!

• Spotkanie z Sybirakami.

• 12 kwietnia 2023r. gościliśmy w naszej szkole Sybiraków: panią Jadwigę Ostrowską i pana Wiesława Szlachciuka oraz panią Ewę Rawę, prezesa Oddziału Związku  Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez uczennice klasy 8: Louisę Veneberg, Judytę Gałązkę i Zofię Zatylną, które realizują projekt historyczny pod nazwą „Świadkowie historii są wśród nas”. Nasi goście opowiedzieli uczniom klas 6-8 o losach ludzi zesłanych na   Syberię, o Armii Generała Andersa i niedźwiedziu Wojtku. Całą historię namalował na tablicy pan Wiesław Szlachciuk. Spotkanie było dużym przeżyciem dla naszych uczniów.