• O zdrowym jedzeniu po niemiecku

• Na lekcji języka niemieckiego klasa V wykonała pracę projektową, podsumowującą rozdział dotyczący jedzenia i produktów spożywczych. Celem pracy było zaprojektowanie zdrowego śniadania do szkoły „Gesundes Pausenbrot”.

• 45. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II

• 16 października mija 45 lat od chwili wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski. To wydarzenie świętować będziemy w szkole przez kilka dni. Uczniowie klas 6 – 7 przygotowali plakaty o św. Janie Pawle II, które wywieszone są na holu. Dzisiaj kl. 5-8 wezmą udział w grze terenowej z kodami QR. Na przerwach chętni uczniowie będą szukać ukrytych na terenie szkoły kodów, które należy zeskanować telefonem i rozwiązać ukryte zadania. W czwartek zostanie przygotowana gra terenowa dla kl. 1-4. Uczniowie będą szukać śladów św. Jana Pawła II i rozwiązywać różnego rodzaju zadania. Życzymy udanej zabawy. Na wszystkich, którym uda się rozwiązać zadania czeka niespodzianka!

• Sprzątamy dla Polski

• 04 października w Dzień Patrona Ekologów- Św. Franciszka z Asyżu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

Wydarzenie zostało objęte wieloma patronatami, w tym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Dzisiejsza akcja przypomina, że w naturze nie ma odpadów innych niż te porzucone przez człowieka. Tym symbolicznym gestem poprzez uporządkowanie terenu szkoły i okolicy, uczniowie przyczynili się do ochrony przyrody.

Jednocześnie pamiętajmy aby codziennie dbać o środowisko, a przede wszystkim sprzątać po sobie.

Relacja z naszego sprzątania została przedstawiona przez lokalne media.

Katarzyna Woźniak