• Spektakl "Piękna i Bestia" w Teatrze im.J.Osterwy w Gorzowie.

• 15 czerwca 2022r. uczniowie klas 1-4 wybrali się do Teatru im.Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt.„Piękna i Bestia”. Czy jest ktoś, kto nie  zna bajki o pięknej i dobrej córce Belli, która poszła do pałacu Bestii, aby w ten sposób ratować życie ojca? Była to bajka ucząca tego, że zawsze zwycięża miłość, dobro i piękno. Urozmaicona scenografia, piękne kostiumy i fantastyczna gra aktorska spowodowały, że nasi uczniowie oglądali sztukę z zapartym tchem. Ważną nauką, płynącą z tej historii, była ponadczasowa prawda iż "nie wszystko złoto, co się świeci", a "dobrze widzi się tylko sercem". Ważnym elementem wyjazdu na spektakl było uwrażliwienie dzieci na sztukę, kształtowanie właściwych postaw w miejscach publicznych i integracja zespołów klasowych.

• Turniej piłki nożnej.

• 13 czerwca 2022r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej w Ciecierzycach. W skład zespołu weszli:  Marcel Pawłowski kl.V, Tomasz Tomaszewski kl.V, Antoni Karolak kl.VI, Dominik Baryłka kl.VII, Patryk Pawłowski kl.VII, Dawid Janikowski kl.VIII, Krzysztof Suchecki kl.VIII, Tomasz Makowski kl.VIII, Hubert Dalidowicz kl.VIII. Startowały 4 drużyny - SP Ulim, SP Bolemin, SP Ciecierzyce I i SP Ciecierzyce II. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce nie przegrywając żadnego meczu. Bramki dla zespołu strzelili: Marcel Pawłowski, Tomasz Tomaszewski, Patryk Pawłowski, Dawid Janikowski. Gratulacje!

• Warsztaty "Zapomniane zawody".

• 14 czerwca 2022r uczniowie klasy 4 i 5, korzystając z oferty Lubuskiego Muzeum – Spichlerz w Gorzowie, wzięli udział w warsztatach „Zapomniane zawody”. Dziś już mało kto pamięta o takich zawodach jak: latarnik, zecer, lutnik czy modystka. A przecież jeszcze nie tak dawno mieszkańcy małych wsi nie wyobrażali sobie życia bez telefonistki. W miastach mleczarz był szanowany jeszcze 35 lat temu. Uczestnicząc w zajęciach, uczniowie mogli poznać bliżej specyfikę zawodu modystek oraz na chwilę się nimi stać. Ciekawym elementem, kończącym warsztaty było zrobienie  przez uczniów projektu kapelusza, którego otrzymali po warsztatach na pamiątkę.

• Konkurs Fotograficzny "Bóg w mojej okolicy".

• 9 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Deszcznie został oficjalnie rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Bóg w mojej okolicy". Komisja Konkursowa poddała artystycznej i merytorycznej ocenie fotografie, które nadesłane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VIII. Nasza szkołę reprezentowali: Wiktor Pijanowski kl.4, Alicja Walus kl.5, Alicja Janikowska kl.6, Judyta Gałązka kl.7, Julia Kulczycka kl.7,  Klaudia Kąkolewska kl.7, Victoria Listowska kl.7, Luisa Veneberg kl.7, Natalia Zatylna kl.8, Wojciech Gontarczyk kl. 8. Miło mi jest poinformować, że LAUREATEM KONKURSU ZOSTAŁA ALICJA JANIKOWSKA uzyskując III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Wójta Gminy w Deszcznie Pawła Tymszana.                                                                                             Magdalena Lura

Oglądnijcie prace konkursowe!

• Laureatka konkursu plastyczno-literackiego!

• Dnia 30 maja w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - literackiego pt. ,,Znana, bliska ... Konopnicka", organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim. Uczennica 7 klasy, Louisa Vaneberg wykazała się ogromnym talentem, zdobywając tym samym jedną z głównych nagród - Laureata konkursu! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Dziecka w naszej szkole.

• Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca-Dzień Dziecka. Uczniowie naszej szkoły tegoroczny Dzień Dziecka spędzili bardzo aktywnie. Ten dzień rozpoczął się od apelu, na którym wszyscy poznali plan dnia. Na początku dzieci w swoich klasach składały samoloty z kartek A4, dekorowali je i rywalizowali w najdłuższym locie. Roztrzygnięty został również konkurs na wykonanie latawca. Następnie na boisku szkolnym czekało uczniów osiem stacji z zadaniami ruchowymi. Za wykonanie zadania-ćwiczenia otrzymywali podpis na kartce, która po zaliczeniu wszystkich zamieniała się w los. Wśród klas I –IV  pierwsze miejsce w skokach przez linę zajęła klasa III, V-VIII wygrała klasa VII. Swoich sił próbowali również nauczyciele. Reprezentacje klas brały udział w grze dwa ognie i zwyciężyła klasa VIII i III. Każdy uczeń otrzymał słodkość w postaci loda i brał udział w losowaniu 80 nagród rzeczowych kupionych przez Radę Rodziców. Dobrze, że dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz zabawach. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.                                                               M. Stocki

• Egzaminy ósmoklasistów.

• Trzydniowe zmagania ósmoklasistów z arkuszami egzaminacyjnymi za nami! 24 maja 2022 r. najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania sprawdzianu z języka polskiego, dzień później z matematyki, a zwieńczeniem był egzamin z języka nowożytnego: angielskiego i niemieckiego. Egzaminy ósmoklasistów sprawdzają wiedzę zdobytą podczas nauki w szkole podstawowej, a wyniki mają wpływ na proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wszystkim zdającym życzymy najlepszych rezultatów!