• Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy niecierpliwie czekają. W naszej szkole, 22 grudnia 2022r jak co roku odbyły się wigilie klasowe, które poprzedziły jasełka przygotowane przez panią Magdalenę Lurę i uczniów kl.4. Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, przeplatane było kolędami śpiewanymi przez uczniów z kl.5 i 6. Występ uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są  już bardzo blisko. Po jasełkach był czas na klasowe wigilie. Uczniowie w odświętnych strojach składali sobie życzenia, w miłej atmosferze spędzili  ten ostatni dzień pobytu w szkole przed świętami. Na stole wigilijnym gościł barszczyk, krokiety, pierogi, ciasta, ciasteczka i inne przysmaki. Było bardzo uroczyście i pysznie! Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

• Bombki w programie graficznym Paint.

• Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na lekcjach informatyki uczniowie klasy 1-7 projektowali bombki choinkowe w programie graficznym Paint. Można powiedzieć, że to już taka nasza mała tradycja. Każdy uczeń podczas tej lekcji wykorzystał swoje umiejętności informatyczne oraz plastyczne, a także zaprezentował swoją wrażliwość estetyczną. Piękne projekty bombek można podziwiać w załączonej galerii.

• Nie taki straszny prąd elektryczny.

• W piątek 16 grudnia 2022r. uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem fizyki p. Ewą Czubą-Martyńską przygotowali pokaz doświadczeń związanych z prądem elektrycznym. Uczniowie klas młodszych mogli poznać tajniki prądu od ładunku elektrycznego do wykorzystania prądu w zabawkach. Dowiedzieli się dlaczego czasami po dotknięciu klamki mamy wrażenie, że kopie nas prąd, jak powstaje piorun i w jaki sposób zachować się w trakcie burzy. Układali obwody elektryczne, budowali ogniwa z warzyw i owoców, produkowali zieloną energię i pracowali z lampą plazmową. Na koniec dowiedzieli się w jaki sposób postępować w przypadku porażenia prądem. Uczniowie najstarszej klasy świetnie wywiązali się z roli przewodników po świecie fizyki. Część pomocy dydaktycznych uzyskano z programu Laboratoria przyszłości.

• Akcja "Szkoła pełna talentów" zakończona.

• Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wielkie zaangażowanie i włączenie się w akcję „Szkoła Pełna Talentów”. Na odbiór nagród wydaliśmy 4000 talenciaków. Już dotarł do nas anatomiczny model serca i głośnik multimedialny, a czekamy jeszcze na tułów człowieka, oś liczbową do 100, tablicę magnetyczną–układ krwionośny oraz wagę.                                                                 Marta Jurewicz

• Wolontariuszki ze szkoły w Ulimiu.

• Uczennice:Judyta Gałązka, Klaudia Kąkolewska, Julia Kulczycka, Zosia Zatylna, Louisa Veneberg, Victoria Listowska oraz Karolina Michalska zaangażowały się w pracę na rzecz wolontariatu i 3 grudnia włączyły się w akcję zbiórki żywności dla potrzebujących zorganizowaną przez Caritas. Dziewczyny godnie i sumiennie wykonały swoje zadanie - Gratulujemy.                                                                                         Marta Jurewicz

• Mikołajki w naszej szkole.

• 6 grudnia 2022r.odbył się coroczny szkolny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali na szkolnym holu przy dopingu koleżanek i kolegów ze swoich klas. Wyniki dziewcząt: 1 miejsce-Juzyszyn Nikola kl.6, 2 miejsce-Reczulska Maja kl.7, 3 miejsce-Kaczura Zuzanna kl.3. Wyniki chłopców: 1 miejsce-Rajch Michał kl.7, 2 miejsce-Pawłowski Marcel kl.6, 3 miejsce- Krzyżański Borys kl.4. Gratulacje dla zawodników! W tym dniu również odbyły sie klasowe Mikołajki. Nie tylko uczniowie obdarowywali się prezentami, słodkie upominki dzieci otrzymały od rady rodziców, od wójta Gminy Deszczno oraz od samorzadu uczniowskiego. 6 grudnia był dniem, w którym zapanował „Mikołajkowy Zawrót Głowy”-uczniowie w czapkach Mikołaja, w ubraniach w kolorze czerwonym lub z elementami świąt świętowali szkolne Mikołajki. Samorząd Uczniowski obdarował całą społeczność szkolną słodką niespodzianką od Świętego Mikołaja.

• Turniej Piłki Nożnej w Deszcznie.

• W poniedziałek 5 grudnia 2022r. odbył się Turniej piłki nożnej o  Puchar Wójta Gminy Deszczno w Deszcznie. Naszej drużynie udało się wygrać z Ciecierzycami 2:1 i Boleminem 6:1. Nie udało się wygrać ostatniego meczu z Deszcznem i zakończyliśmy turniej na wysokim II miejscu. Udział wzięli: Baryłka Dominik (1 bramka), Pawłowski Patryk (3 bramki), Krzyżanowski Mateusz, Karolak Antoni, Marciniak Mariusz, Pawłowski Marcel (3 bramki), Amanowicz Kamil, Krzyżański Borys. Gratulacje dla chłopców!

• Szkolna dyskoteka andrzejkowa.

• 25 października 2022 r. dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego uczniowie z klas 4-8 bawili się na szkolnej dyskotece andrzejkowej. Pomimo tego, że planem złej wróżby było, by na dyskotece nie zabrzmiały ulubione kawałki młodzieży, to dzięki wsparciu Gosi Wrońskiej i Michała Rajcha muzyka wypełniła mury szkoły, a młodzież fantastycznie się bawiła. Powstała również strefa kibica, gdzie fani mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze mogli kibicować swoim faworytom. Były również słodkie przekąski, a salę rozświetlały kolorowe lasery i pałeczki neonowe.                                                                                                           Marta Jurewicz-opiekun samorzadu