W październiku 2022r. klasy 4 i 5 przystąpiły do realizacji ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej – "Piękna nasza Polska cała". Polega ona na wymianie kartek pocztowych pomiędzy szkołami w całej Polsce w celu zachęcenia do zwiedzenia swojego miasta, regionu czy województwa. Nasze klasy wymieniły się pocztówkami z 30 innymi szkołami. Dzięki wymianie pocztówkowej można było stworzyć niepowtarzalną MAPĘ POLSKI. Ta wymiana pocztówek to nie tylko zabawa, ale też doskonały sposób na zainteresowanie geografią i kulturą innych regionów. Treści pocztówek mają wiele ciekawostek o różnych miejscach Polski, można poznać osobliwości przyrody oraz znajomość mapy ( szkoły podawały położenie geograficzne swoich placówek).
"Piękna nasza Polska cała".
Tydzień Edukacji Globalnej w szkole.
Listopad w Szkole Podstawowej w Ulimiu to miesiąc, w którym od kilku lat przeprowadzany jest Tydzień Edukacji Globalnej. Edukacja globalna to edukacja, która otwiera oczy i umysły ludzi na rzeczywistość, uświadamia potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości i będą przestrzegane prawa człowieka. Nawiązując do tych idei, tegoroczne hasło akcji przeprowadzonej w dniach 14-20 listopada brzmiało „ Solidarni ponad granicami. Razem!”. W ramach TEG, 16 listopada w klasach 4-6 odbyły się warsztaty poświęcone problemom współczesnego świata, mówiliśmy o wojnie, o pomocy szeroko rozumianej oraz o sprawiedliwości i poszanowaniu drugiego człowieka. Rozmawialiśmy o pomocy innym, oglądaliśmy filmy i słuchaliśmy bajki „Strasznie, strasznie” Pawła Beręsewicza. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ludzie dużo i często pomagają: działają wolontariaty, odbywają się różne imprezy charytatywne, zbierane są dary. Niby wszyscy wiedzą, że trzeba pomagać, ale dlaczego? Czy pokazujemy im sens tego działania? Dzieci z klas 1-3 również rozmawiały o pomaganiu oraz słuchały bajki „Bohaterowie też płaczą”. Mamy nadzieję, że dla naszych uczniów była to forma nauki przez ciekawą zabawę. Warto od dziecka mieć świadomość, że pomaganie ma sens i wpływ na życie wielu ludzi!
Akcja gminy Deszczno "Dar serca".
Nasza szkoła włącza się w akcję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Deszcznie "Dar serca". Dary w postaci produków żywnościowych czy chemicznych dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej można przynosic do szkoły do dnia 10 grudnia 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.
11 listopada jest dla Polaków bardzo ważną datą. To dzień, przypominający o tym, że możemy cieszyć się wolnością, która w szczególności dla naszego narodu, nie zawsze była rzeczą tak oczywistą. W tym dniu obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez kraj wolności po 123 latach zaborów. Dnia 9 listopada 2022 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w holu szkoły, by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Apel został przygotowany przez uczniów klasy siódmej i szóstej, którzy przedstawili zgromadzonym burzliwe dzieje naszego narodu prowadzące do utraty niepodległości, a później do jej odzyskania. Widzowie przypomnieli sobie takie wydarzenia jak Sejm Wielki, I, II oraz III rozbiór Polski, powstanie Księstwa Warszawskiego oraz Królestwa Polskiego, powstanie listopadowe i styczniowe, I wojnę światową i wreszcie jej koniec, który dla Rzeczypospolitej był jednocześnie momentem odzyskania wolności. Aktorzy przypomnieli również postać Józefa Piłsudskiego – przywódcy Polaków i wielkiego patrioty. Pomiędzy kolejnymi częściami apelu wszyscy śpiewaliśmy pieśni legionowe takie jak „Pierwsza Brygada” i „Maszerują strzelcy”. Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości została również przygotowana gazetka przybliżająca historię naszego państwa. Apel wraz z uczniami przygotowała pani Dorota Dąbrowska.
W czwartek 10 listopada nasza szkoła włączyła sie w akcję „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11.11 uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół w całym kraju, przedszkolaki, a także uczniowie szkół polonijnych wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Nagrody Wójta gminy Deszczno rozdane.
Stypendia o charakterze motywacyjnym trafiły do zdolnej, uczącej się młodzieży. Są to nagrody, na które zapracowali uczniowie w minionym roku szkolnym. Z Wójtem Pawłem Tymszanem spotkali się wyróżnieni uczniowie ze szkół: w Boleminie, Ciecierzycach, Deszcznie, Ulimiu. W tym roku za osiągnięcia wyróżniono w naszej szkole siedmioro uczniów. Warunkiem otrzymania stypendium Wójta było osiągniecie średniej z ocen na poziomie co najmniej 5,6 lub osiągnięcia w olimpiadach i konkursach na szczeblu wojewódzkim lub krajowym. To jednorazowa bonifikata pieniężna. W naszej szkole nigdy nie brakowało zdolnej młodzieży, która wyróżniała się na tle innych. W minionym roku szkolnym pięcioro uczniów otrzymało stypendium za wysoką średnią ocen, byli to: Nikola Juzyszyn, Klaudia Kąkolewska, Wiktor Pijanowski, Wiktoria Gumienna, Weronika Świtała. Dwie uczennice otrzymały stypendium za osiągnięcia w konkursach, były to: Klaudia Królak i Louisa Veneberg. Nauka popłaca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Lekcje i zadania nie muszą być nudne.
Lekcja geografii- słodkie profile gleby, lekcja techniki - miasteczko Peronowo, w którym mieszka nosorożec Rogatek, układanie kloców LEGO. Zapraszamy do fotorelacji.
Podziękowania za super wypoczynek.
Choć wakacje minęły bezpowrotnie, a nowy rok szkolny trwa w pełni to jednak wspomnieniami wciąż wracamy do minionego lata. Dzięki Fundacji Muszkieterów, której mottem jest hasło: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” oraz uprzejmości właścicieli sklepów Intermarche w Gorzowie Wlkp. kilkunastu uczniów naszej szkoły mogło wypoczywać w Julinku pod Warszawą. Były to niezapomniane wakacje. Szczególne podziękowania składamy pani Dominice Tumielewicz za Jej zaangażowanie, bezinteresowność, pomoc i otwarte serce! Dziękujemy!!!
Dzień Postaci z Bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Biblioteka szkolna postanowiła też uczcić ten dzień. W piątek 4 listopada odbył się konkurs dla klas 1-8 na przebranie za ulubioną postać z bajki. Najmłodsi uczniowie z klasy 1 losowali różnego rodzaju rekwizyty i zgadywali z jakiej bajki one pochodzą. Oprócz tego dzieci mogły wykazać się wiedzą odgadując zagadki dotyczące przeróżnych bajkowych postaci. Uczniowie świetnie się bawili i na pewno zapadnie im ten dzień w pamięci. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali nagrody.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie