• Konferencja z okazji 40. rocznicy powstania Ruchu Młodzieży Niezależnej

          • Dzisiaj w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja z okazji 40. rocznicy powstania Ruchu Młodzieży Niezależnej - organizacji stworzonej przez młodych ludzi niegodzących się na życie w niewoli komunistycznej. W konferencji wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły, uczennice: Pola Gorzkowska, Nikola Królak, Alicja Walus wraz z nauczycielem Małgorzatą Wasik.

            Spotkanie swoją obecnością uświetnili Lubuski Kurator Oświaty, pani Ewa Rawa, a także twórcy RMN-u: Robert Kuraszkiewicz, Grzegorz Baczyński, Grzegorz Błaszczak oraz Zbigniew Sysak, którzy przybliżyli zebranej w sali młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych czasy swojej walki z reżimem.

            Wyświetlono także film Wojciecha Kuski z 2012 r. o działalności RMN-u w Gorzowie. Głos zabrał również znany gorzowski regionalista, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp., prof. Dariusz Rymar, który wygłosił ciekawy wykład na temat Ruchu Młodzieży Niezależnej w Gorzowie - ciekawych postaci i wydarzeń.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • W naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem imprezy było ukazanie korzyści płynących z uczenia się języków oraz poznawanie tradycji i kultury Europy. O różnorodności języków dowiedzieliśmy się z quizu przeprowadzonego dla klas IV-VIII, a ciekawostki i osobliwości dotyczące poszczególnych krajów zostały zawarte w plakatach wykonanych przez  każdą z  klas. Degustacja narodowych potraw poszczególnych państw była formą poznania tradycji i różnorodności krajów europejskich. Atrakcyjna  forma Obchodów Europejskiego Dnia Języków na pewno stanie się zachętą do nauki językw obcych.

            Małgorzata Kołodziejczyk

          • Światowy Dzień Sybiraka - Pamiętamy!

          •                  Każdego roku 17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka oraz rocznica napaści ZSRR na Polskę. Data ta stała się symbolem krzywd doznanych z rąk naszego wschodniego sąsiada, w tym cierpień setek tysięcy polskich zesłańców syberyjskich, którzy zostali wyrwani z własnych domów, wywiezieni na daleki, zimny wschód i zmuszeni do katorżniczej pracy.

                         Aby uczcić ich pamięć, 18 września 2023r. uczennice klasy 7a: Malwina Hreniak, Nikola Juzyszyn i Nikola Królak wraz z opiekunem panią Martą Mazurek miały zaszczyt reprezentować naszą szkołę w konferencji z okazji Światowego Dnia Sybiraka, zorganizowanej przez I LO w Gorzowie Wlkp., panią Ewę Rawę - Lubuskiego Kuratora Oświaty i gorzowski Oddział Związku Sybiraków.

                            Podczas uroczystości miał miejsce wykład o Syberii i Polakach zsyłanych tam przez Rosję carską, a potem przez ZSRR. Można było także posłuchać świadków historii - gorzowskich Sybiraków oraz zobaczyć wręczanie nagród laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu "Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim".

          • Dzień kropki

          • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, pomysłowości, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

            Motywem przewodnim jest kropka, uczniowie założyli ubrania w kropki, pojawiły się kropkowe dzieła sztuki. Uczniowie obejrzeli film  pod tytułem „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł malując je kolorowymi kredami przy szkolnym boisku. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

            A my po obchodach Dnia Kropki wiemy że każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie. Fotorelacja z tego dnia jest  dostępna na naszym FB.

            Adriana Leśniewska

          • "Szkoły pełne talentów"

          • Mamy przyjemność ogłosić, że Szkoła Podstawowa w Ulimiu po raz drugi przystąpiła do projektu: "Szkoły Pełne Talentów". To akcja, dzięki której mamy szansę uzyskać mnóstwo fantastycznych nagród dla dzieci. W ubiegłym roku szkolnym dzięki Państwa zaangażowaniu szkoła zyskała między innymi: anatomiczny model serca, głośnik multimedialny, oś liczbową, wagę oraz tablice magnetyczne.

            Dzięki Państwa pomocy możemy tworzyć dzieciom coraz lepsze warunki rozwoju

            i kształcenia. Projekt LIDL „Szkoła Pełna Talentów” to doskonała ku temu okazja, by pozyskać dodatkowe pomoce edukacyjne oraz rozwijające zainteresowania dla naszych uczniów.

            Akcja „Szkoły Pełne Talentów” polega na tym, że w trakcie zakupów w sieci LIDL klienci będą mogli odbierać specjalne kupony – „Talenciaki”. Za każde 50 zł wydane na zakupy, wśród których będą warzywa lub owoce, kupujący otrzyma jednego „Talenciaka”. Kupon będzie można przekazać wrzucając do specjalnego pudełka

            w szkole. Tak zdobyte „Talenciaki” nasza szkoła wymieniać będzie później na atrakcyjne wyposażenie.

             Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem

            https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469?gclid=EAIaIQobChMI-LmunZqsgQMV1E-RBR2K4AczEAAYASAAEgInjPD_BwE

            Gorąco zapraszamy do udziału w akcji „Talenciaki”!

            Marta Jurewicz

          • Zielona Szkoła-Zielone Przedszkole 2023/2024

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Zielona Szkoła-Zielone Przedszole 2023/2024", organizowanej przez INNEKO Spółka z o.o. W ramach działań, w holu szkoły pojawił się karton na zużyte baterie.

            Dwa razy w roku, w listopadzie (20-23.11.2023r.) oraz w kwietniu (22-24.04.2024r.) zostanie zorganizowana w szkole zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

            Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!

            Placówka, która uzbiera najwięcej odpadów otrzyma nagrody.

          • Narodowe Czytanie

          • Dziś w naszej szkole mogliśmy spotkać się z rodzinami Korczyńskich i Bohatyrowiczów, a to za sprawą Narodowego Czytania 2023, którego lekturą jest najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej pt."Nad Niemnem". Mogliśmy podziwiać talenty pięknego czytania, ale i taneczne oraz muzyczne naszych uczniów. Fragmenty lektury czytali m.in. zaproszeni goście: p. Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty, p. Paweł Tymszan, Wójt Gminy Deszczno oraz ks. Waldemar Grzyb, Proboszcz Parafii w Ulimiu.

            Kolejnym punktem był piknik szkolny, gdzie można było korzystać z wielu atrakcji, np. malowania buziek, zabaw z bańkami, rysowania na taśmie, plecenia ludowych wianków czy wykonywania doświadczeń chemicznych razem z Marią Skłodowską-Curie.

            Dochód z imprezy zostanie przekazany Radzie Rodziców z przeznaczeniam na Zieloną klasę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wkład pracy i przede wszystkim chęci do integracji całej społeczności szkolnej.

            Było cudnie!

            Fotorelacja dzięki uprzejmości p. Magdaleny Wójcik

            Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej strony na FB

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
        • 95 728 76 67
        • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych