• Nasi uczniowie w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Czytelników.

• 31 maja 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Czytelników, który trwał od października. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: dyplomy, nagrody, zwiedzanie biblioteki, oglądanie wystawy w galerii oraz specjalnie na ten dzień przygotowanej wystawie książek. Szkolny etap Wielkiej Ligi Czytelników został ogłoszony w październiku. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa. Konkurs polegał na przeczytaniu przez uczniów co najmniej 5 pozycji książkowych ze specjalnej listy i rozwiązanie testu po przeczytaniu każdej książki. Aby zadania zostały zaliczone należało zdobyć co najmniej 80 punktów na 100 możliwych. Uczniowie, którzy spełnili wymogi regulaminu przystąpili do etapu powiatowego. W naszej szkole do konkursu w październiku zgłosiło się 18 uczniów z klas 1-8. Do drugiego etapu dostali się: Kinga Kwiatkowska kl.3, Mikołaj Mroczkowski kl.2, Patryk Rzetelny kl.2, Hanna Podgórska kl.4 i Wiktor Pijanowski kl.5. 28 lutego nasi szkolni zwycięzcy przystąpili w formie online do Powiatowego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Uczniowie z kl. 4-5 zmagali się z pytaniami z książki pt. „Skandal w stolicy nudy” Pawła Beręsewicza, a uczniowie z kl. 2-3 z książki „Marcel i czas” Emilii Becker. Test finałowy liczył aż 150 pytań, który należało rozwiązać w ciągu 90 minut. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale zdobywając tytuł I Wicemistrzów Powiatu. Gratulujemy im zdobycia tak wysokiego wyniku. Udział w tym konkursie wymagał od nich ciężkiej i wytrwałej pracy. Dodajmy, że do etapu powiatowego zakwalifikowały się trzy szkoły: SP nr 2, SP nr 15 i SP Ulim. W Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników wzięło udział aż 13 493 uczestników z 687 placówek ze 161 powiatów z 16 województw. W Finale o tytuł Mistrza Powiatu walczyło aż 2 620 Finalistów!

• Egzaminy ósmoklasistów rozpoczete!

• Drodzy Uczniowie! Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników. Aby rezultaty jakie uzyskacie, dały Wam dużo satysfakcji oraz dodały wiatru w żagle, by odkrywać nowe i nieznane oraz spełniać marzenia. Wszystkiego dobrego.

Język polski - 23 maja 2023 r. (wtorek) - godz. 9:00
            Matematyka - 24 maja 2023 r. (środa) - godz. 9:00
            Język obcy nowożytny - 25 maja  2023 r. (czwartek) - godz. 9:00

Podstawowy czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów:

język polski 120 min.

matematyka 100 min.

język obcy 90 min.

• Kreatywni uczniowie kl.4 i 7.

• Uczniowie z klasy 7 na lekcji geografii w ramach lepszego zrozumienia geografii ekonomicznej Polski, z działu „Usługi w Polsce” wykonywali SKETCHNOTKI do tematu „Turystyka”. Sketchnotki to nic innego jak wizualne notatki stworzone własnoręcznie, które ułatwiają zapamiętywanie wiadomości. Informacje przyjmują postać rysunków, szkiców, komiksów czy grafów więc wcale nie jest tutaj potrzebny talent plastyczny. Taka sketchnotka jest także wzbogacona o element tekstowy. Uczniowie klasy 4 wykonywali makietę - model formy wklęsłej i wypukłej terenu. Znalazły się na niej opisy: szczyt, stok, podnóże, zbocze, dno doliny, koryto rzeczne itp. - zadanie miało na celu łatwiejsze i szybsze przyswojenie wiedzy z przyrody, z tematu „Ukształtowania terenu”. Do zrobienia swoich prac uczniowie wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, modelinę, masę solną, gazety, szary papier, klocki lego, styropian i inne. Prace wszystkich były piękne i bardzo pomysłowe! Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Zapraszam do obejrzenia prac uczniów naszej szkoły z kl.4 i kl.7 w galerii prac oraz na korytarzu szkolnym.

• Wolontariat.

• Uczennice Maja Reczulska, Laura Pikulska, Weronika Mazur,  Małgorzata Wrońska, Victoria Listowska, Karolina Michalska, Klaudia Królak, uczestniczyły 25 marca w akcji wolontariatu, która polegała na zbiórce żywności dla potrzebujących zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Marta Jurewicz