• Wycieczka do Krakowa klas 4-8.

• W dniach 12-14 czerwca 2023 r. uczniowie z klas 4-8 pojechali na szkolną wycieczkę do Krakowa, której celem było poznawanie regionów Polski, jej kultury i  przyrody. 12 czerwca w godzinach rannych autokar wyruszył w kierunku Ojcowskiego Parku Narodowego i już w pierwszy dzień udaliśmy się z przewodnikiem do Ojcowa do Zamku w Pieskowej Skale, widzieliśmy Maczugę Herkulesa, przeszliśmy doliną Prądnika i Wąwozem Ciasne Skałki do Jaskini Łokietka. Drugiego dnia rano zwiedzaliśmy Stare Miasto w Krakowie. Byliśmy na  Wawelu w Katedrze Wawelskiej ze słynnym Dzwonem Zygmunta i Kryptami Królewskimi, widzieliśmy Bramę Floriańską, smoka wawelskiego, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius oraz Sukiennice. W drugiej części dnia pojechaliśmy do Wieliczki gdzie zwiedzaliśmy zabytkową Kopalnię Soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W ostatnim dniu, po wykwaterowaniu pojechaliśmy do Ogrodzieńca aby zobaczyć ruiny okazałego średniowiecznego zamku leżącego na Szlaku Orlich Gniazd. Do Ulimia powróciliśmy ok.  21.00 zmęczeni ale zadowoleni, cała wycieczka była bardzo udana.

• Wycieczka kl.8 nad jezioro Lipie.

• We wtorek odbyła się ostatnia wspólna wycieczka klasowa przyszłych absolwentów. Uczniowie klasy ósmej wtorkowy dzień spędzili nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie. Atrakcje zapewniła firma Kadet-OK, która przygotowała dla dzieci wycieczkę kajakami, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawę laser tag. Wszyscy wrócili zmęczeni ale bardzo zawdowoleni!

• Dzień Dziecka.

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.J.Korczak

Jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku jakim jest 1 czerwca czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszej szkole tradycją staje się aktywne spędzanie tego czasu. W tym roku uczniowie wykonali plakaty pt.” Dzień Dziecka i Sportu” oraz samodzielnie zrobione nakrycia głowy. Jak rokrocznie dzieci zaliczały stacje sportowe na boisku szkolnym oraz rywalizowały w skokach na linie i grze w dwa ognie. Wśród klas 1-4 pierwsze miejsce w skokach przez linę zajęła klasa 3, a w grze w dwa ognie klasa 4. W klasach 5-8 skoki przez linę i grę w dwa ognie wygrała klasa 7. Każdy uczeń dostał lodowego rożka ufundowanego przez radę rodziców. Dzień zakończyliśmy kiełbaskami z ogniska i odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Z pewnością podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka nie zabrakło humoru i uśmiechu na twarzach dzieci.