• Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

• W poniedziałek, 26 września, obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Założeniem obchodów tego dnia jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Była to również okazja do poznania kultury, tradycji i języka innych narodów. Każda klasa przygotowała prezentację wylosowanego przez siebie państwa. Kasy 1-3 przygotowały flagi państwowe i ubrały się w barwy narodowe. Klasy 4-8 wykonały plakaty zawierające informacje i ciekawostki o krajach, jak również dokonały prezentacji narodowych potraw, które potem można było zdegustować. Odbył się również indywidualny konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej z wykorzystaniem platformy Quizizz. Konkurs wygrała Klaudia Kąkolewska z klasy 8. Impreza zakończyła się słodko, każdy uczeń dostał cukierka.

• Ekologiczna akcja "Sprzątanie świata".

• Kampania „Sprzątanie świata” znana jest na całym świecie, a uczestniczy w niej co roku blisko 40 milionów wolontariuszy. Każdego, kogo zapytalibyśmy o tę akcję wiedziałby o co chodzi, zapewne sam brał w niej udział na przykład jako uczeń czy osoba dorosła. To dlaczego pomimo upływu lat nadal musimy sprzątać nasz świat? Odpowiedź jest prosta- BO ŚMIECIMY! Porzucone śmieci znajdujemy w lesie, przy drogach, na łąkach, nad jeziorem, na plażach czy szlakach górskich. Dlatego, każdy człowiek, któremu na sercu leży dobro Ziemi musi o nią dbać, ale także promować przesłanie i działanie, by nie śmiecić i segregować odpady. W czwartek 22 września 2022 cała społeczność szkolna przystąpiła do 29 finału ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Data przedsięwzięcia została wyznaczona na wrzesień, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Uczniowie klas 1-8, wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki sprzątali pobliską okolicę szkoły i lasu. W tym dniu można było uczestniczyć również w konkursie plastycznym „Człowieku mały, człowieku duży – segreguj śmieci – to wszystkim służy”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w tę ekologiczna akcję.

• Zebrania z rodzicami.

• Informujemy, że w zakładce RODZICE podane są daty spotkań z rodzicami. Na pierwsze zebranie zapraszamy w dniu 14 września 2022r. o godz. 17.00. Po zebraniach z wychowcami odbędzie się zebranie Rady Rodziców, w którym uczestniczą nowowybrani przedstawiciele trójek klasowych.

Na prośbę przedstawiciela Rady Rodziców,  prosimy o zapoznanie sie z ofertą ubezpieczenia dzieci :

Oferta ubezpieczenia dla SP w Ulimiu.pdf