• 21 marca- Dzień Wiosny.

• 21 marca to dzień rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, pory roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Wiosna to słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru, dlatego jest tak niecierpliwie wyczekiwana przez wszystkich. Uczniowie nasze szkoły w tym dniu świętowali rozpoczęcie wiosny. Odbyły się konkursy na śmieszne przebranie, ekologiczną Marzannę i wykonanie plakatu pt. "Wiosna". Niewątpliwie dużym zainteresowanie cieszył się konkurs TALENT SHOW- czyli chętni uczniowie przedstawiali społeczności szkolnej swoje talenty, umiejętności, zainteresowania. Gratulujemy wszystkim, którzy odważyli sie zaprezentować na szkolnej scenie. Święto powitania wiosny zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Wycieczka klas 4-6 do Zielonej Góry.

• W środę, 8 marca 2023r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zielonej Góry. Wizytę w mieście rozpoczęli od Palmiarni znajdującej się na Winnym Wzgórzu, w której mogli podziwiać egzotyczne rośliny i zwierzęta ze strefy równikowej i zwrotnikowej. Tam też, na tarasach widokowych dzieci zjadły śniadanie. W dalszej części wycieczki uczniowie udali się do Centrum Nauki Keplera. Czekały na nich dwie sale ze stanowiskami interaktywnymi. Mogli poczuć się tam jak najwięksi odkrywcy i wynalazcy. Wykonując doświadczenia i obserwacje poznali i zrozumieli tajemnicze zjawiska i procesy z fizyki, chemii, geografii, biologii takie jak: tornado, trzęsienie ziemi, trąbę powietrzną, zasadę działania ogniwa fotowoltaicznego, prądnicy, żyroskopu, silnika. Zbadali siłę uścisku swoich dłoni, słuch, układ szkieletu w pozycji stojącej i siedzącej długość jelita cienkiego oraz przemieszczali się w labiryncie luster. Na koniec wycieczki uczniów czekał seans edukacyjny ”Tajemnice czarnej materii” w Planetarium Wenus. Pokazywane są tam filmy w ruchomej kopule, w technologii fulldome. Dzięki takiej technice dzieci mogły przez chwilę zapomnieć o ziemskiej rzeczywistości odbywając wirtualny spacer po wszechświecie i niektórych planetach. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno pozostanie na długo w pamięci.

• Dzień bez plecaka.

• 24 lutego, z inicjatywy samorządu szkolnego obchodziliśmy "Dzień bez plecaka". I wbrew pozorom nie chodziło wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Uczniowie wykazali się niebywałą pomysłowością, gdy spakowali swoje zeszyty, książki, a nawet śniadanie do koszyków, walizek, skrzynek, wózków dziecięcych, a  nawet pudełek po grach planszowych. Byli i tacy uczniowie, co zamiast na zakupy do sklepu przyjechali z wózkiem sklepowym wypełnionym książkami na lekcje. Dzieci poniosła wyobraźnia, bo byli i tacy, co książki spakowali do skrzynki na narzędzia, czy pufy, na której można było odpocząć w czasie przerwy. Nie zabrakło również transporterów dla zwierząt. Czy nowe plecaki okazały się wygodne? Na pewno śmiechu było co niemiara, były ciekawe i efektowne, ale chyba jednak tradycyjne plecaki są niezastąpione.