• Międzyszkolny konkurs ortograficzny

          • Uczniowie klasy drugiej zwycięzcami międzyszkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów klas drugich. Miło nam poinformować, że Kaja Gumowska i Filip Pioch zdobyli pierwsze miejsce w konkursie. Gratulujemy uczniom oraz wychowawczyni pani Jolancie Lachowicz. Brawa.

            Gratulujemy naszym zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za wysiłek i zaangażowanie! To właśnie Wasza praca i determinacja sprawiły, że osiągnęliście ten wspaniały sukces.

          • AKCJA ŻONKILE w naszej szkole

          • 19 kwietnia obchodziliśmy 81. rocznicę powstania Żydów polskich w getcie warszawskim (specjalnej, zamkniętej dzielnicy, którą Niemcy podczas II wojny światowej przeznaczyli dla ludności pochodzenia żydowskiego). Te wydarzenia są częścią tragicznej, wojennej, polskiej historii, którą warto upamiętniać.


            Od 2013r. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje Akcję Żonkile, która ma rozpowszechniać ten wyjątkowy symbol i szerzyć wiedzę na temat samego powstania. 

            Żonkile, symbol wiosny i odrodzenia, stają się także symbolem pamięci i hołdu dla bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim. Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile" ma na celu upamiętnienie tamtych tragicznych wydarzeń poprzez działanie, edukację i propagowanie wartości pamięci historycznej.

            Nasza szkoła przyłączyła się do AKCJI.

            W jej ramach uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach opartych na specjalnie przygotowanych animacjach. Dzieci zapoznały się z filmami pt. "Będę pisać" (klasy 4-5), "Muranów - Dzielnica Północna" (klasy 6-7)) oraz "Nie było żadnej nadziei" (klasa 8), a następnie rozmawiały na ich temat, przybliżając sobie zagadnienia związane z
            powstaniem, życiem ludzi w tamtych czasach i relacjami, jakie między nimi się budowały, mimo trudnej rzeczywistości.

          • Podziękowania

          • Prace przygotowawcze do sezonu letniego idą pełną parą!

             

            Dziękujemy Radzie Rodziców <3 za zakupienie maszyny do popcornu, która będzie świetną atrakcją podczas nadchodzących wydarzeń.

             

            Dziękujemy Państwu Agnieszce i Łukaszowi Harasimowiczom za 25 ton świeżutkiego, czyściutkiego piasku na nasz plac zabaw <3.

             

            Dziękujemy firmie RAFI - Państwu Urszuli i Rafałowi Mielcarkom oraz Sebastianowi Andrzejczakowi za 12 nowych ławeczek do szkolnego ogrodu <3.

             

          • Teatrzyk "Historia misia Wojtka"

          • Dziś naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście!  Nasi uczniowie z klas I-V mogli obejrzeć  teatrzyk pt. "Historia  misia Wojtka", którego organizatorem jest Biuro Przystanków Historia Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Spektakl przybliża dzieciom  losy niedźwiedzia Wojtka , który towarzyszył żołnierzom 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Atrakcyjna forma  sprawia, że odbiorcy mogą poczuć się współuczestnikami wydarzenia. Liczne piosenki, zmieniająca się scenografia czy użycie pacynek angażują dzieci, które wchodzą w interakcje z aktorami. Aktorzy: Anna Ałaj, Jarosłąw Rodzaj  w przystępny sposób opowiadają o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek.  Wspaniała  inscenizacja przystosowana jest do percepcji najmłodszych.

            Projekt, którego koordynatorem jest Jarosław Hulko, skierowany do przedszkolaków z całej Polski, ale i najmłodszych za granicą. Jest to już 3. sezon występów, których odbyło się 400, a obejrzało je 50.000 młodych widzów.

            Poprzez tak nietypową formę edukacji dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię. Wyjście na takie przedstawienie jest dla maluchów przeżyciem i mamy nadzieję, że zasiejemy w nich ziarno ciekawości, które zakiełkuje w następnych latach. Chcemy ich zarażać pasją do poznawania polskiej historii poprzez pozytywne emocje, które na pewno  wzbudza spektakl przygotowany przez IPN we Wrocławiu. Aktorom towarzyszył pan Jarosław Palicki z Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp. 

             

            Ze względu, że szkoła w Ulimiu będzie miała nadane imię Niedźwiedzia Wojtka, projekt rozszerzono na Województwo Lubuskie i wezmą w nim udział uczniowie z naszej szkoły  oraz dzieci z  Przedszkola w Ulimiu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciecierzycach. 

            Bardzo dziękujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem spektaklu !!! To było wspaniałe przeżycie!

          • Odwiedziny Lubuskiego Kuratora Oświaty

          • Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć Pana Mariusza Biniewskiego , Lubuskiego Kuratora Oświaty, który zwiedził naszą szkołę, rozmawiał z uczniami, nauczycielami i z Panią dyrektor Joanna Andrzejczak. Spotkanie dotyczyło podjętych i zaplanowanych działań edukacyjnych związanych z nadaniem imienia szkole. Jesteśmy dumni i pięknie dziękujemy za udzielenie szkole honorowego patronatu nad uroczystością, która odbędzie się 10 czerwca 2024 r.

          • Wielka Liga Czytelników

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników! Dziękujemy za udział w etapie szkolnym VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica. Niezwykle ważny jest rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można uzyskać czytając książki. Cieszymy się, że w tym roku konkurs Wielka Liga Czytelników zgromadził 20 Uczniów naszej szkoły z klas 4-8 ! Dziękujemy Wam za udział w konkursie promującym wspólne czytanie. Jesteśmy przekonani, że wspólne chwile spędzone na czytaniu, procentują w wielu aspektach rozwoju dziecka. Wszystkim Uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie. Świętujcie udział w konkursie. Mieliście okazję uczestniczyć w projekcie, który właściwie zrealizowany, dostarczył Wam motywacji do wartościowego spędzania czasu wolnego. Podjęliście wyzwanie, zdobyliście cenne doświadczenie, a brak awansu do ostatniego etapu nie oznacza porażki. Czytajcie dalej, a będziecie zwycięzcami. W finale konkursu reprezentować naszą szkołę będą: kl.1-3 Mikołaj Mroczkowski i Gustaw Mroczkowski; kl.4-6 Lena Cieniak i Wiktor Pijanowski; kl.7-8 Zofia Frydrychewicz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • Ogólnopolski konkurs "Moje środowisko"

          • Ogłaszamy wyniki 3. edycji ogólnopolskiego  konkursu wolontariackiego „Moje środowisko”!

            Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych zwycięzców konkursu znalazła się nasza szkoła z projektem pt.„Zielona klasa-bądź naturalny”!Nad oceną wniosków pracowała kapituła konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Fundacji ING Dzieciom, ING Banku Śląskiego oraz ekspertciz Fundacji Grunt od Nowa.Szkoła Podstawowa w Ulimiu otrzyma 10 000 zł  na modernizację terenu szkoły.Przy współpracy z wolontariuszami z ING nasi uczniowie zaprojektują bardziej ekologiczną przestrzeń szkolną, co przyczyni się do stwarzenia szansy na autentyczną edukację ekologiczną.Centralnym punktem tego projektu jest "zielona klasa" – otwarta przestrzeń z naturalnymi elementami, takimi jak ścieżki sensoryczne, a także miejsca do siedzenia wykonane z ekologicznych materiałów oraz nowe stojaki na rowery. Wokół zaplanowano różnorodne strefy: ogródek zielny i warzywny, obszar z dzikimi kwiatami promujący bioróżnorodność. Projekt ma na celu nie tylko naukę o przyrodzie, ale również promowanie zdrowego stylu życia i odpowiedzialności za środowisko. Realizacja już w przyszłym miesiącu!Gratulujemy!!!

          • Gminny Konkurs Recytatorski

          • Uczennice klasy 7 naszej szkoły laureatkami Gminnego Konkursu Recytatorskiego “Rzecz o dziedzictwie słowa” w oparciu o twórczość Stanisławy Plewińskiej, lokalnej twórczyni ludowej  i poetki.

             

            I miejsce Nikola Królak

            II miejsce Pola Gorzkowska

            III miejsce Alicja Walus

             

            Gratulujemy!

             

            Konkurs odbył się w @Gminna Biblioteka Publiczna w Deszcznie.

          • Dzień Nauki 2024

          • Krótka relacja z kilku godzin wspaniałych eksperymentów i doświadczeń z chemii i fizyki. Najlepsza nauka? Taka przez dotknięcie i poznanie tego, co w teorii może wydawać się nudne. Zobaczcie sami!

          • Gratulacje dla Julii Borek

          • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Julia Borek z klasy 8 - została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem naukowym Julii jest pani Agnieszka Słobodzian. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

          • "Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”

          • Lubicie wyzwania? Drodzy Rodzice i Uczniowie! Drodzy Nauczyciele i Przyjaciele naszej szkoły! Zapraszamy do dołączenia wraz z nami do wojewódzkiego happeningu "Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”, realizowanego z okazji obchodzonego 21 marca każdego roku Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa, których symbolem są dwie różne, kolorowe skarpetki. Razem z ponad 50 szkołami stwórzmy najdłuższy łańcuch kolorowych skarpetek.

            Na czym to polega?

            1. Do 21 marca każda klasa przygotowuje kolorowe skarpetki wg wzoru Organizatora (wzór do druku poniżej) - pomoc rodziców w domu mile widziana :D

            2. W pierszym dniu wiosny - 21 marca połączymy wszystkie skarpetki w łańcuch i uwiecznimy to na zdjęciach i relacji dla Organizatora

            3. Celami happeningu są propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec osób z Zespołem Downa, działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności przez upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania osób z Zespołem Downa, promocja działalności organizatorów, m.in. w zakresie otwartości na potrzeby osób z Zespołem Downa.

            W ubiegłym roku udało się w Zielonej Górze pobić rekord Polski i świata na najdłuższy łańcuch kolorowych skarpetek – stworzono 1190 metrowy łańcuch, na którym zawisło 4760 kolorowych skarpetek. W tym roku akcja została rozszerzona na całe województwo i chętne szkoły będą bić rekord. Dołączamy do akcji i mamy nadzieję, że efekt będzie jeszcze bardziej imponujący.

            Organizatorzy akcji: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Stowarzyszenie „Syndrom”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli

          • Spektakl "Piękna i Bestia"

          • Przepiękna historia, niespotykana dynamika podkreślona światłem, wspaniałe kostiumy i scenografia oraz mnóstwo emocji u młodych widzów. I… magia! Tego doświadczyliśmy dziś podczas spektaklu “Piękna i Bestia” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie byli żywo zainteresowani przedstawieniem. Do gustu przypadły im efekty specjalne a punkt kulminacyjny w postaci pocałunku Belli i Bestii przemienionego w księcia wywołał entuzjazm i długie brawa dla aktorów. Bezsprzecznie porwali naszych widzów do swego magicznego świata. I chociaż chyba każdy z obecnych znał wcześniej tę historię, to scenariusz spektaklu sprawił, że z każdą sceną czekaliśmy na dalszy rozwój wydarzeń. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej sztuki - to bardzo polecamy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Szczególne brawa należą się odtwórcom tytułowych ról, lecz także pozostali aktorzy wspaniale opowiedzieli nam tę piękną baśń. Szczegółów nie zdradzamy - musicie zobaczyć sami. Polecamy serdecznie.

          • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i rodziców

          • W każdy poniedziałek uczniowie klas I – III wraz z rodzicami biorą aktywny udział w zajęciach ogólnorozwojowych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zakłada ona, że ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, która przejawia się w formie zabawy. Udział w zajęciach przynosi wiele korzyści nie tylko dzieciom. Uczy współdziałania z rodzicem, pozytywnego wykorzystania nagromadzonej energii, wykorzystania siły, koncentrowania się na wykonywanym zadaniu. Wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu. Jak widać oprócz dobrej zabawy to także wspólnie spędzony czas z dzieckiem!

          • Dzień Kobiet

          • Wspaniałą niespodziankę dla naszych pań przygotowała Rada Rodziców. Przewodnicząca p. Ilona Suchecka wraz z reprezentacją męskiej części szkoły od rana roznosili upominki. Dla tych młodszych kolorowe lizaki i cukierki a dla tych nieco starszych - kwiaty, torcik i inne słodkości. To był bardzo miły i słodki dzień. Dziękujemy!

          • Spotkanie z doradcą zawodowym

          • Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 14 maja, ale część uczniów pewnie już teraz zastanawia się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a więc kierunkiem swojego dalszego kształcenia. Decyzja ta może mieć ogromny wpływ na przyszłość tych młodych ludzi, dlatego pomocną dłoń wyciągają w ich stronę doradcy zawodowi. W piątek 1 marca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach z panią Justyną Krawiec doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże im w podjęciu decyzji w jakim kierunku chcieliby się kształcić a trafny wybór szkoły wpłynie na samopoczucie i chęć dalszej nauki.

          • Konkurs Wiedzy Biblijnej

          • W dniach 4-5.02.2024r. uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Konkursów Biblista Junior i Młody Biblista. Przedmiotem Konkursów był tekst Pisma świętego, wstępy i przypisy z V wydania Pisma Świętego Biblii Tysiąclecia. Dla "Biblisty Juniora" to Ewangelia wg św. Marka oraz Księgi Rut i Tobiasza dla "Młodego Biblisty". Naszą szkołę reprezentowali uczennice klasy 7: Alicja Walus, Kornelia Krekora i Nikola Królak oraz uczniowie klasy 4: Zuzanna Kaczura, Szymon Kwiatkowski i Miłosz Manikowski. Mimo że nie udało się awansować do finału, to uczniowie wykazali się dużą znajomością Pisma Świętego i prawidłowo odpowiedzieli na wiele pytań. Gratulujemy.

          • 1 edycja gminnego Konkursy "Niedźwiedź Wojtek - Mój Przyjaciel"

          • Już wkrótce patronem Szkoły Podstawowej w Ulimiu zostanie Niedźwiedź Wojtek - żołnierz walczący w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

            W związku z zaplanowanymi działaniami nadania imienia szkole zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół gminnych do udziału w 1. edycji gminnego konkursu „Niedźwiedź Wojtek - Mój Przyjaciel”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu opowiadania, wiersza albo listu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych, w którym bierze udział Niedźwiedź Wojtek.

            Patronami honorowymi konkursu są:

            a. Aileen Orr – autorka książki Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa.

            b. Wójt Gminy Deszczno.

            c. Związek Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim.

            d. Towarzystwo Pamięci Powstańców Wielkopolskich 1918-1919.

            Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 4-14 lat. Prace oceniane będą według podziału na grupy wiekowe. Uczestnik może zgłosić jedną pracę.

            Prace konkursowe wraz z załącznikami dostępnymi na stronie szkoły należy przesłać na adres spulim@vp.pl do 10 maja 2024 r. lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Ulimiu. 

            Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 maja 2024 r. na stronie internetowej organizatora. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości nadania imienia szkole 10 czerwca 2024 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

            Serdecznie zapraszamy do udziału.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
      • 95 728 76 67
      • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych