• Mamy finalistów konkursów przedmiotowych!

• Informujemy w wielką radością,  że dwie uczennice naszej szkoły z klasy 7 zostały finalistkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Są to: Klaudia Królak- finalistka konkursu z języka niemieckiego oraz Klaudia Kąkolewska – finalistka konkursu z biologii. Aby znaleźć się w gronie najlepszych, uczennice musiały włożyć dużo wysiłku i pracy, żeby przejść przez trzy szczeble: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Do startu we wspomnianych konkursach pomagały przygotować się nauczycielki: Małgorzata Kołodziejczyk (j.niemiecki) oraz Iwona Bujko (biologia). Alicja Janikowska z klasy 6 uczestniczyła w finale Diecezjalnego Konkursu "Biblista Junior", który odbył się w Paradyżu. Konkurs ten ma prawa konkursu wojewódzkiego. Składał się z pisemnego etapu szkolnego: ustnego i pisemnego, etapu rejonowego oraz pisemnego i ustnego finału. Uczennica otrzymała tytuł finalisty. Do konkursu Alicję przygotowywała pani Magdalena Lura.

Uczennicom należą się wielkie gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych sukcesów.

• Dzień Ziemi.

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto na święcie. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Obecnie ten dzień świętowany jest w 192 krajach. Celem Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić to wyjątkowe święto, przygotowali wspaniałe domki dla owadów, plakaty na kartonach, wykonali eko ubrania oraz napisali listy do Ziemi. Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zastanowić się, czy nasze postępowanie nie przyczynia się do degradacji planety? Co mogę zrobić dla Ziemi? Jak dbać o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu?

• Malowane na ekranie wielkanocne pisanki.

• Przed świętami Wielkanocnymi uczniowie klas 1-4 na lekcjach informatyki malowali w programie Paint swoje pisanki. Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do ćwiczenia, które nie było dla wszystkich proste. Można  podziwiać piękne prace w galerii.

• Pomoc Ukrainie w naszej szkole.

• W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie, nasza szkoła czynnie włączyła się w zbiórkę charytatywną na rzecz Ukrainy.  Dziękuję za Państwa hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują naszej pomocy. Cieszę się, że zebraliśmy tak dużo potrzebnych rzeczy dla wschodnich sąsiadów. Dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce i wsparcie.

Irena Pałasz

• Zawody sportowe na ergometrach wioślarskich.

• Reprezentacja naszej szkoły z klas IV – VIII wzięła udział w zawodach sportowych na ergometrach wioślarskich organizowanych przez sekcję wioślarską AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Rywalizacja miała miejsce 4.04.2022r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, brało w niej udział 12 szkół z Gorzowa i okolic. Mimo tego, że nasi uczniowie startowali pierwszy raz w takich zawodach, poradzili sobie bardzo dobrze i wrócili z trzema medalami.

Dziewczęta rocznik 2008 – I miejsce – Victoria Listowska kl. VII

Dziewczęta rocznik 2007 – I miejsce – Natalia Zatylna kl. VIII

Chłopcy rocznik 2007 - II miejsce – Hubert Dalidowicz kl. VIII

Gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w zawodach!