W dniu 21 października 2016r. zwycięzcy międzyszkolnego, gminnego konkursu pt.,,PRZYRODA NASZCYH OKOLIC” w ramach nagrody wyjechali na dwudniową wycieczkę do Międzyzdrojów. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy konkursu czyli: Oliwia Zatylna kl.VI, Justyna Wawrzyniak kl.VI, Karolina Bugajna kl.V, Sara Chmielecka kl.V, Szymon Rozwoda kl.V oraz Artur Pawelczyk kl.V. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Odbyły się tam zajęcia mikroskopowania pokazujące różne przedmioty w powiększeniu np. małe zwierzęta zatopione w bursztynach oraz to, co wspólnie dzieci znalazły na dworze. Następnie cała grupa udała się na spacer nad morze. Następnego dnia uczniowie odwiedzili żubrowisko w Międzyzdrojach, gdzie można było zobaczyć nie tylko żubry, ale również jelenie, sarny, dziki, orły bieliki. Kolejną atrakcją była wyprawa nad Jezioro Turkusowe, zawdzięczające swoją nazwę pięknej turkusowej barwie, najlepiej widocznej w słońcu. Dzieci były bardzo podekscytowane całą wycieczką. Wszystkim bardzo podobały się atrakcje przygotowane przez przewodników. Również możliwość poznania nowych kolegów sprawiła radość uczniom.
W nagrodę wycieczka do Międzyzdrojów!
Edukacja przez zabawę-wycieczka klas I-III do Mniszek.
18 października 2016 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Trasa zwiedzania wiodła przez specjalnie przygotowane stanowiska-od kowala poprzez warsztat bednarski, stolarski, stanowisko praczki, pszczelarza, aż do składu kolonialnego. Każdy uczestnik wycieczki wykonał jakieś zadanie. Dzieci zwiedziły również wystawę poświęconą myślistwu i leśnictwu, czyli dużą i małą dioramę. Było to dla uczniów niezwykłe przeżycie, bowiem wydawało się, że prezentowane tam zwierzęta są na „wyciągnięcie ręki”. Potem odbyły się warsztaty robienia świec z pszczelego wosku i wózków konnych z wikliny. W nagrodę uczniowie otrzymali wykonane przez siebie prace na pamiątkę.
Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.
Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 13 października 2016 r. Z tej okazji dzieci z pierwszej klasy, niezwykle przejęte, zaprezentowały ciekawy program artystyczny przy pomocy uczniów z klasy IV i VI. Wykazały się w nim umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed narodową flagą, dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zaś swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania na uczniów dokonała p. dyrektor Jolanta Lachowicz. Radosnym momentem dla pierwszoklasistów było otrzymanie dyplomów oraz niezwykle kolorowych tzw. rożków obfitości. Druga część szkolnego apelu poświęcona była Dniu Nauczyciela. W piosenkach zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki, a samorząd uczniowski zaskoczył panie nauczycielki konkursem. Polegał on na tym, że w ciągu 5 minut miały panie przygotować zdrowe kanapki oraz opowiedzieć o ich walorach. W tej konkurencji doskonale wypadły p. Iwona Bujko, p. Marta Machała, p. Małgorzata Kołodziejczyk oraz p. Wiesława Cieszkowska. Na zakończenie uroczystości całe grono pedagogiczne otrzymało róże oraz pyszne babeczki z życzeniami.
Konkurs plastyczny "Przyroda gminy Deszczno" już rozstrzygnięty!
11.10.2016r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Przyroda gminy Deszczno", którego organizatorami byli: Koło Łowieckie "Bory Lubuskie", Gmina Deszczno i Gminna Biblioteka Publiczna w Deszcznie. Do końca września można było zgłaszać prace na konkurs. Z naszej szkoły sześcioro uczniów zaprezentowało swoje prace: Oliwia Zatylna kl.VI, Justyna Wawrzyniak kl.VI, Karolina Bugajna kl.V, Sara Chmielecka kl.V, Szymon Rozwoda kl.V oraz Artur Pawelczyk kl.V. Wszyscy nasi reprezentanci szkoły zdobyli wyróżnienia za najlepsze prace oraz otrzymali nagrodę w postaci wyjazdu na dwudniową wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego.Najlepsze prace można podziwiać w bibliotece w Deszcznie. A dla zwycięzców gratulacje!
Spektakl pt. „Mały Książę'' w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
11 października 2016r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pojechali do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Mały Książę''. Kiedy wszyscy zasiedli na swoich miejscach, zgasły światła i rozpoczęła się inscenizacja. Na scenie pojawił się aktor grający jedną z głównych ról. Oprócz niego na deskach teatru wystąpiły postacie takie jak: Mały Książę, Wąż, Bankier, Próżniak, Król, Latarnik, Lis, Geograf. Na szczególne uznanie zasługuje chłopiec grający Małego Księcia. Świetnie poradził sobie z zadaniem, choreografią i śpiewem. Publiczność mogła zobaczyć niesamowite efekty świetlne, np. kiedy na ścianach pojawiło się rozgwieżdżone niebo. Zaskakującym momentem było przejście Latarnika z zapaloną latarnią przez widownię. Publiczność nagrodziła twórców przedstawienia gorącymi brawami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spektaklu.
Samorząd uczniowski na rok szkolny 2016/2017 wybrany!
Drodzy Uczniowie! W wyniku głosowania samorząd uczniowski został wybrany! W czwartek, 29.09.2016r. w naszej szkole odbyło się głosowanie, którego głównym celem było wybranie przewodniczącego SU! Przez kilka dni mogliście oglądać i czytać plakaty wyborcze waszych kandydatów, którzy przedstawiali siebie i ciekawe propozycje zmian w naszej szkole. Podczas głosowania można było wskazać tylko jedną osobę z listy. Opiekun samorządu p.Ewa Dominiak zliczyła wszystkie głosy. A oto skład samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017: Oliwia Zatylna - przewodnicząca, Patryk Tomaszewski -zastępca, Nikola Wójciak- skarbnik oraz członkowie samorządu: Oliwia Pacyna i Sara Chmielecka. Gratulujemy!
Rozpoczynamy projekt unijny w naszej szkole!
Miło nam poinformować, iż rozpoczynamy w naszej szkole realizację projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”. Zadania projektu obejmują m.in.: zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne i rewalidacyjne, zajęcia dla dzieci ze specyficznymi problemami w nauce, ale też zajęcia rozwijające ich zdolności i naturalne predyspozycje, takie jak kółka zainteresowań (przyroda, matematyka). Ważnym elementem projektu jest prowadzenie nauki metodą eksperymentu. Dla uczniów przygotowano szereg zajęć wyjazdowych, np. wyjazd edukacyjny do Stanowic,czy do Torunia. Warto podkreślić, że w ramach projektu do szkół trafi min. wyposażenie pracowni przyrodniczej. Do dnia 13 października 2016r. należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych, które są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawców klas. Uczeń na formularzu zgłoszeniowym wybiera jedno zadanie wiodące, ale będzie mógł uczestniczyć w większej liczbie zadań w miarę wolnych miejsc. Zajęcia są nieodpłatne. Wiecej informacji w zakładce projekty unijne oraz poniżej :
Materiał informacyjny.pdf Prezentacja projektu_.pdf Regulamin projektu.pdf
Ogólnopolska akcja "Pola nadziei"
Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w doroczną, ogólnopolską akcję „Pola nadziei”. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Te delikatne kwiaty przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy, obecności i duchowego wsparcia w trudnym okresie rozstawania się z życiem. Włączamy się w tę akcję uruchamiając sprzedaż cebulek na każdej przerwie. Zachęcamy wszystkich chętnych do zakupu cebulek (1,50 zł/ szt) i zasadzenia ich w swoim najbliższym otoczeniu. Teoretycznie, to zwykłe sadzenie cebulek żonkili. Praktycznie, pieniądze ze sprzedaży przekazane będą na działalność Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
Edukacja leśna klas IV-VI w Mieszkowicach
21 września b.r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w edukacji leśnej w Nadleśnictwie Mieszkowice. Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy była leśna wiata edukacyjna, wyposażona w sprzęt multimedialny, gdzie mogliśmy obejrzeć film „Co jedzą zwierzęta? Dokarmianie zwierząt” oraz porozmawiać o zwierzętach. Następnie udaliśmy się do ogrodu dendrologicznego, gdzie zgromadzonych zostało 265 gatunków drzew i krzewów strefy umiarkowanej całego świata oraz przeszliśmy ścieżkę przyrodniczo-turystyczną "Drewno-surowiec odnawialny". Kolejnym punktem edukacji leśnej był „Pszczeli zakątek", w którym mogliśmy zdobyć wiedzę na temat znaczenia pszczół – i tych domowych, i tych dzikich – w środowisku leśnym. Ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek, to był punkt końcowy naszego spotkania edukacyjnego. W dobrych humorach wróciliśmy do Ulimia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Nasi uczniowie 16 września b.r. ruszyli sprzątać las, wieś, tereny przyszkolne, a wszystko to w ramach finału 23 edycji największej ekologicznej akcji wolontariackiej w Polsce – sprzątanie świata. Wszyscy uczniowie udali się na sprzątanie w wydzielone miejsca w szkole i dookoła niej, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci. „Podaj dalej... drugie życie odpadów" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja. Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W szkole odbył się konkurs na stworzenie ciekawej rzeczy z odpadów, które normalnie wyrzucilibyśmy do śmieci. Nasi uczniowie zrobili z odpadów laptopy, organizery na biurko, kosze na zakupy, kosze na śmieci, roboty, skarbonki i wiele innych przydatnych rzeczy. Konkurs wygrała Oliwia Pacyna z kl.V, drugie miejsce wywalczył Patryk Tomaszewski z kl.VI, a trzecie zdobyła Oliwia Zatylna z kl.VI. Wielkie brawa dla wszystkich za wspaniałe pomysły!
Integracja pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Ulimiu.
Dnia 15 września 2016 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy pierwszej z naszej szkoły z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Łącznie gościliśmy 60 dzieci. Pani Krystyna Miler jako wychowawca klasy pierwszej była gospodarzem całej imprezy. Przygotowała dla wszystkich dzieci zawody sportowe, wycieczkę do pobliskiego lasu i konkurs rysunkowy. Podsumowaniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek .W trakcie pobytu w naszej szkole wszystkie dzieci bawiły się na przyszkolnym placu zabaw i na boisku szkolnym. Atmosfera była przyjazna, dzieci miały możliwość zawarcia nowych znajomości. Gorzowscy uczniowie bardzo niechętnie opuszczali naszą szkołę. Wszyscy zapowiadali kolejny przyjazd i żegnali nas hasłem: „ na pewno tu wrócimy!”.
Wakacyjny konkurs zbierania nakrętek.
W piątek, 9 września b.r. rozstrzygnięty został wakacyjny konkurs zbierania nakrętek! Taka akcja przeprowadzana jest w naszej szkole już trzeci raz.W tym roku 1 miejsce w rywalizacji „nakrętkowej” wygrało 5 uczniów ex aequo, przy czym ponownie bezkonkurencyjny był Patryk Tomaszewski z klasy VI, przynosząc 2 worki 120 litrowe wypełnione nakrętkami. Podobne ilości przynieśli również: Marcel Żłobiński kl.IV, Katarzyna Hyszka kl.V i Patryk Pawławski kl.II. II miejsca zajęli: Janikowska Aleksandra kl.IV, Janikowska Alicja kl.I, Rozwoda Paweł kl.III, Jędrzejczak Amelia kl.VI, Timoszyk Emma kl.IV, Marciniak Sebastian kl.IV, Amanowicz Jakub kl.IV, Gręda Marta kl.IV, Kąkolewska Klaudia kl.II, Kawalec Hubert kl.IV, Głuchy Fabian kl.VI. III miejsce wywalczyli: Wiśniewski Maciej kl.V, Pawelczyk Artur kl.V, Kałas Ewa kl.II, Szkwarek Krystian kl.II, Michalska Klaudia kl.II, Pisula Maja kl.IV, Pruś Wiktor kl.IV. Wszyscy uczestnicy zbierania nakrętek otrzymali nagrody. Ogółem do konkursu przystąpiło aż 30 uczniów, udało się zgromadzić 10 worków nakrętek w ciągu jednego dnia . Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: rodzinom, znajomym. Przypominamy, że wszystkie nakrętki, które zbieramy, przekazujemy na konto małej Zosi – córeczki pani Ewy Dominiak. Zapraszamy wszystkich do dalszego zbierania plastikowych nakrętek w ciągu całego roku szkolnego.
Zestawy poręczników na rok szkolny 2016/2017
Informujemy, że zestawy podręczników na rok szkolny 2016/2017 znajdują się w zakładce SPIS PODRĘCZNIKÓW w działach UCZNIOWIE oraz RODZICE.
Wycieczka rowerowa klas IV-VI
22 czerwca 2016r. 18 uczniów z klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce rowerowej nad jezioro w Gliniku. Taka wyprawa organizowana jest w naszej szkole już czwarty raz. Uczestnicy wycieczki wyruszyli z Ulimia przed 9.00, a cała wyprawa trwała ok. 4 godzin. Trasa prowadziła przez pobliskie wsie: Dzierżów, Płonicę, Bolemin, Orzelec aż do Glinika. Jadąc, można było podziwiać piękną przyrodę, mnóstwo bocianów w gniazdach i na łąkach, kaczki, konie, krowy. Nad jeziorem przy ognisku dzieci piekły kiełbaski i odpoczywali w cieniu pięknego lasu. Wycieczka rowerowa była udana, miała na celu poznanie najbliższej okolicy oraz upowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.
Biwak klasy III nad jeziorem Barlineckim
W dniach od 13-15 czerwca 2016 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w biwaku, w “Pensjonacie pod sosnami”, położonym nad pięknym jeziorem Barlineckim. Dzieci zwiedziły XVIII wieczny młyn zwany Papiernią, a potem, na jego dziedzińcu piekli kiełbaski przy ognisku. Klasa uczestniczyła w warsztatach wyrobu papieru czerpanego, gdzie samodzielnie każdy uczeń wyprodukował białą kartkę papieru dekorowaną roślinkami według własnego pomysłu. W drugim dniu dzieci zwiedzały Muzeum Regionalne a w nim m.in. ekspozycję etnograficzną, w której zgromadzono sprzęty gospodarstwa domowego tworzące fragment wnętrza izby z przełomu XIX i XX wieku. Po południu, cała grupa odbyła rejs stateczkiem spacerowym po rozległym jeziorze Barlineckim. Pod wieczór uczestnicy wycieczki zapoznali się z najciekawszymi zabytkami Barlinka: Stare Miasto, mury obronne, Żydowska Góra, fontanna zwana Gęsiarką, gotycki kościół oraz Cebulowa Willa. Były również odwiedziny w “Ptasim Hotelu”, czyli spotkanie z twórcą niezwykłych karmników i budek lęgowych dla ptaków. Wszystkie dzieci uznały, iż biwak był wspaniałą, niezapomnianą przygodą.
Rozgrywki w piłkę nożną klubu sportowego Stal Ulim
11 czerwca w naszej szkole zostały rozegrane mecze, w których wzięli udział ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. oraz uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Odbyły się dwa mecze: pierwszy między uczniami naszej szkoły a ministrantami ze szkół podstawowych, który wygrali uczniowie SP w Ulimiu 10:0 oraz drugi między gimnazjalistami, który wygrali ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża Św.2:0. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na kiełbaski z ogniska.Jury nagrodziło najlepszych zawodników: bramkarzy: Oskar Goluda, Jakub Sobolewski, strzelców: Patryk Błaszyk ,Sergiusz Brandt, Krystian Tomczak, Oskar Piórkowski oraz napastników: Kuba Turek, Krzysztof Olender, Wiktor Grygiel, Mikołaj Wodziński. W tym dniu został rozegrany jeszcze jeden mecz między gimnazjalistami. Walka była zacięta ale żadna z drużyn nie strzeliła gola. Należy wszystkich zawodników pochwalić za walkę fair play. Pani prezes Aleksandra Izienica zaprosiła ks. Dominika Orlickiego razem z ministrantami na mecz rewanżowy we wrześniu. Organizatorem i fundatorem nagród w rozgrywkach był Prafialno-Uczniowski Klub Sportowy Stal Ulim przy SP w Ulimiu.
Ogólnopolski i międznarodowy konkurs "Igłą malowane" rozstrzygnięty!
14 kwietnia odbyła się inauguracja XIX edycji ogólnopolskiego i XII międzynarodowego konkursu "Igłą Malowane". Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie prezentując dwie prace: „Wiosna”(praca zbiorowa uczniów kl. 5) i „Królik”(praca Oliwi Zatylnej kl.5) - można je oglądać w naszej szkole. Oliwia Zatylna za swoja pracę otrzymała wyróżnienie! Nadesłano kilkaset prac z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy, a także prace artystów z Chin i Etiopii. Nadesłane prace mieściły się w kategorii szeroko pojętego rękodzieła. Można było podziwiać prace malowane igłą, jak i również przeróżne techniki wzornictwa użytkowego. Inauguracja konkursu została uświetniona programem artystycznym przygotowany przez uczniów Technikum Odzieżowego.
Bijemy rekord czytania
10 czerwca punktualnie o godz.10.00 cała nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, by ustanowić rekord czytania w jednym momencie. Każdy uczeń przynosił ulubioną książkę, aby czytać ją po cichu wspólnie z innymi uczestnikami happeningu przez 10 minut. Wszyscy obecni w szkole rozsiedli się wygodnie na korytarzu szkolnym, na przygotowanych matach, ławkach i przyniesionych przez siebie kocach. Każdy czytał to, na co miał ochotę. W szkole zapadła cisza, słychać było jedynie jak szeptem czytają swoim uczniom panie z zerówki i przedszkola oraz ciche czytanie pierwszoklasistów. Towarzyszącym wydarzeniem był konkurs na postać z książki. Chętni uczniowie przebrali się za swoich książkowych ulubieńców i zaprezentowali społeczności szkolnej. Akcja miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, przekonanie uczniów, że czytaniem można i należy się chwalić.
Konkurs recytatorski klas I-III
Do szkolnej tradycji należy organizowanie w czerwcu konkursu recytatorskiego dla klas I-III. W tym roku odbył się on 3 czerwca 2016 r. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości pisarzy dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentację umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Dzieci pięknie recytowały wiersze, między innymi J. Brzechwy, J. Tuwima, L.J. Kerna, D. Wawiłow i M. Konopnickiej. W konkursie wyróżnili się uczniowie klasy III zajmując kolejno: pierwsze miejsce ex aequo Amanowicz Jakub i Żłobiński Marcel, drugie miejsce ex aequo Gręda Marta i Zatylny Kamil i trzecie miejsce Rzetelna Zuzanna. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki.
Dzień Dziecka
1 czerwca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu lekcji nie było, a dzieci uczestniczyły w wielu konkursach. Mini playback show wzbudził wiele emocji, usłyszeliśmy piosenki z repertuaru m.in.: zespołu Piersi, Anny Jantar, Natalii Szreder, Sarsy, zespołu Fasolki i wielu innych. Zwycięstwo w konkursie wywalczyły sobie dziewczęta z klasy VI wykonując piosenkę „Chocolate”. Potem odbyła się prezentacja „Moje hobby”. Aż 13 uczniów brało w niej udział, pokazując swoje zainteresowania : zbiory pluszaków, dinozaurów, modele militarne, osiągnięcia w tańcu towarzyskim, wioślarstwie, umiejętności piłkarskie oraz hodowlę kota, szczura, chomika, świnki morskiej i żółwia. Wreszcie przyszedł czas na zaliczenia 10 stacji sportowych, gdzie dzieci musiały wykazać się zwinnością i zręcznością w konkurencjach takich jak: skoki, rzuty, biegi, odbicia piłki, slalomy itp. Odbyły się również dwa mecze piłki nożnej dla chłopców klas I-III i klas IV-VI. Niestety ze względu na opady deszczu mecz w piłkę nożną dziewcząt nie został rozegrany. Dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym „Mój kolega z innego kraju” oraz literackim, pisząc list do kolegi i innego kraju. Obchody Dnia Dziecka zakończyły się rozdaniem nagród i słodkości.
Archiwum Aktualności