• Przerwa na czytanie.
          • Przerwa na czytanie.

          • TUTAJ ZNAJDZIECIE FILM  laughhttps://www.youtube.com/channel/UCNu5pz-ca4wfKV4HHJQewqg  

            11 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lubuskiej edycji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Tegoroczna akcja odbywałą sie w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". Zanim uczniowie przystąpili do czytania, spora ich liczba odwiedziła tego dnia bibliotekę w poszukiwaniu upragnionego tytułu. Niektórzy przynieśli swoje ulubione książki i czytali je na długiej przerwie. Celem akcji było zachęcenie młodzieży do sięgnięcia po książkę  i pokazanie, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Imprezie towarzyszył konkurs na przebranie – postać z ulubionej książki.

        • Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  BRD.
          • Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

          • 27 kwietnia 2018 r.w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W SP w Ulimiu rywalizowały ze sobą szkoły powiatu gorzowskiego z Baczyny, Bogdańca, Lipek Wielkich, Lubiszyna, Lubczyna, Stawu, Ulimia i Wawrowa. W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Wawrowie. Zwycięzcami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali uczniowie Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich. Nasza drużyna w składzie: Hubert Dalidowicz, Maja Pisula i Artur Reczulski zajęła 6 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • Konkurs znajomości baśni Andersena.
          • Konkurs znajomości baśni Andersena.

          • W dniu 27 kwietnia 2018r. w SP w Boleminie odbył się konkurs znajomości baśni Andersena. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania i poszanowania książek, uświadomienie roli książki w życiu człowieka. Uczestnikami byli uczniowie klas III wszystkich szkół w gminie Deszczno. Przygotowując się do konkursu dzieci musiały przeczytac baśnie Andersena: „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Uczestnicy konkursu zapoznali się z życiorysem Hansa Christiana Andersena oraz rozwiązywali test. Musieli wykazać się w pracy zespołowej podczas której odpowiadali na pytania związane z twórczością autora. Naszą szkołę reprezentowali:Judyta Gałązka, Hubert Jackiewicz oraz Magdalena Pieczenko. W nagrodę, każdy uczestnik dostał książkę oraz słodki poczęstunek.

        • Apel z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
          • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

          • 26 maja b.r. w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel z tej okazji - wpisany w coroczny kalendarz uroczystości szkolnych - jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: „ojczyzna” i „patriotyzm”. Uczniowie klasy III zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z  obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, a potem społeczność szkolna wspólnie stworzyła flagę Polski. Klasa III przedstawiła w krótkim występie, jak doszło do pierwszego rozbioru Polski w 1772 r., następnie do obrad Sejmu Wielkiego, podczas którego uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych ustawę zasadniczą. Apel był okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

        • Gminny konkurs ortograficzny.
          • Gminny konkurs ortograficzny.

          • 24 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Ciecierzycach odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II, III i IV. Celem konkursu było między innymi sprawdzenie kompetencji ortograficznych oraz rozbudzenie czujności ortograficznej wśród uczniów. Mistrzem ortografii  klas drugich została Jagoda Bugajna, drugie miejsce na poziomie klas trzecich zajęła Magdalena Pieczenko. Dyplom za bardzo dobry wynik w kategorii klas czwartych otrzymała  Wiktoria Gumienna. Serdecznie gratulujemy!

        • Obchody Światowego Dnia Ziemi.
          • Obchody Światowego Dnia Ziemi.

          • TUTAJ ZNAJDZIECIE FILM Z DNIA ZIEMI laughhttps://www.youtube.com/channel/UCNu5pz-ca4wfKV4HHJQewqg

            20 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi, które zorganizowała i prowadziła pani Krystyna Miler. Tegoroczne hasło brzmiało „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami”. W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Nadleśnictwa Lubniewice,  pana Piotra Ługiewicza i pana Arkadiusza Żłobińskiego, którzy porozmawiali z dziećmi na temat ochrony przyrody. Nadleśnictwo przekazało szkole sadzonki drzew liściastych i iglastych na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Również rodzice uczniów zakupili młode tuje, które posadzone zostały przed budynkiem szkoły.  Świętowanie Dnia Ziemi rozpoczęli uczniowie kl. II prezentując inscenizację pt. „ Jak rozweselić Ziemię”, w której pokazali działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wszyscy oglądnęli film pt.„Bajka edukacyjna proekologiczna” dotyczący problemu segregacji śmieci. Odbył się również konkurs na piosenkę o tematyce ekologicznej.  Pierwsze miejsce w konkursie ex aequo zajęły: Laura Pikulska, Julia Szmulik oraz Jassica Czarnecka. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy pierwszej, trzecie natomiast przedstawiciele z oddziału przedszkolnego. Rozstrzygniety został również konkurs na plakat o tematyce ekologicznej. Pierwsze miejsce zajęły: Aleksandra Janikowska i Nadia Wojciechowska z Zuzanną Rzetelną z kl. V. Na zakończenie spotkania ogłoszono wyniki w konkursie „Drugie życie plastiku”. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Rzetelna, drugie Antoni Głuchy, a trzecie przypadło Robertowi Ilnickiemu. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Obchodom Dnia Ziemi towarzyszyła zbiórka makulatury, elektrośmieci, zużytych baterii i plastikowych zakrętek. Klasa I dodatkowo postanowiła uczcić Dzień Ziemi zdrowymi koktajlami. Pyszne koktajle powstały ze zdrowych warzyw i owoców, które później wszyscy ze smakiem wypili.

        • Spektakl "Stopklatka".
          • Spektakl "Stopklatka".

          • Dnia 18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V – VII pojechali do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Stopklatka”. Przedstawienie dosłownie wbiło widzów w fotele. Autorzy inscenizacji zaprosili ich do wnętrza psychiki nastolatka, który, jak się okazało w trakcie sztuki, skoczył do wody na główkę. Ten nieprzemyślany krok miał ogromne konsekwencje – bohater jest całkowicie sparaliżowany, nie może nawet mówić. Widzowie są świadkami tego, co dzieje się w jego głowie, poznają uczucia jego i jego najbliższych. Widzą, jak bardzo cierpi, żyjąc ze świadomością uwięzienia w nieruchomym ciele. Spektakl sięgnął po ciekawe, niecodzienne środki wyrazu, na przykład złamanie granicy między widownią a sceną, prowokowanie dialogu z publicznością, a wreszcie – po wulgaryzmy. Niektóre z nich poruszyły naszych uczniów, ale po rozmowie z nauczycielami po spektaklu przyznali oni, że są one jednak w przedstawieniu wręcz niezbędne, ponieważ język współczesnych nastolatków nie jest  od nich wolny. Uczestnicy spektaklu zgodnie uznali, że jest on wartościowy; uczy, że życie nie zawsze toczy się po naszej myśli, że należy przewidywać konsekwencje naszych czynów, pokazuje słabości ludzi. Warto wybrać się do gorzowskiego teatru na tę sztukę.

             

        • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”.
          • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”.

          • 14 marca b.r.odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”, a w piatek, 13 kwietnia zostały ogłoszone wyniki. Wzięło w nim udział jedenaścioro uczniów z naszej szkoły. Konkurs przebiegał na poziomie poszczególnych klas. Bardzo dobry wynik w konkursie  językowym uzyskał Patryk Tomaszewski zajmując II miejsce w województwie na poziomie klas siódmych. Na tym samym poziomie Szymon Jureczko zajął III miejsce, a Wiktoria Matuszak IV. Na poziomie klas szóstych Oliwia Pacyna zajęła V miejsce w województwie, Karolina Bugajna VII miejsce, Sara Chmielecka VIII miejsce a Maciej Wiśniewski IX. W klasach piątych w województwie najlepiej wypadł Jakub Amanowicz,  a w klasach czwartych  Hubert Dalidowicz. Gratulacje dla wszystkich za zajęcie dobrych miejsc, a innych zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

             

        • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

          • Piątek, 13 kwietnia dla uczniów kl.I na pewno nie był pechowy. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I, czyli oficjalne przyjęcie do grona użytkowników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację teatralną, przygotowaną przez uczniów kl. V. Po takim wprowadzeniu odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pasowani na czytelnika a potem zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem i zasadami udostępniania księgozbioru. W tym dniu uczniowie klasy I mogli po raz pierwszy oficjalnie wypożyczyć  książki.

             

        • Przedszkolaki w szkolnej bibliotece.
          • Przedszkolaki w szkolnej bibliotece.

          • Dnia 6.04.2018r. dzieci z przedszkola wraz z  panią Łucją Gałązką w ramach omawianej tematyki dotyczącej książek udały się na spotkanie do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane pozycje książkowe, które z chęcią oglądały i komentowały obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki pt.: „Brzydkie kaczątko”. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za wprowadzenie ich do świata książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

        • Rekolekcje.
          • Rekolekcje.

          • Rekolekcje to w Kościele rzymskokatolickim kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Zwykle rekolekcje odbywają się w czasie Wielkiego Postu. Tak też było w naszej szkole, we wtorek i środę (27-28.03.18r.), odbyły się rekolekcje dla wszystkich uczniów pod hasłem „Święty Stanisław Kostka-patron dzieci i młodzieży”. Prawdę o św. Stanisławie próbował przybliżyć dzieciom ksiądz proboszcz Jan Kozłowski. W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie poznawali życie św. Stanisława Kostki: oglądali prezentację, uczyli się pieśni o świętym, wzięli udział w pantomimie o św.Stanisławie Kostce. Wiele emocji dostarczyła gra terenowa, w której uczniowie naśladując świętego musieli wykonać zadania, np.: rozwiązać krzyżówkę, ułożyć hasło na cześć Chrystusa, wykonać taniec itp. Drugi dzień rekolekcji był czasem zadumy, spowiedzi i spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Na zakończenie ks. Jan podarował uczniom obrazki z podobizną św. Stanisława Kostki, pobłogosławił i życzył wszystkiego najlepszego na czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

        • Pierwszy dzień wiosny.
          • Pierwszy dzień wiosny.

          • TUTAJ ZNAJDZIECIE FILM Z DNIA WIOSNY laughhttps://www.youtube.com/channel/UCNu5pz-ca4wfKV4HHJQewqg

            Wiosna już przyszła! Der Frühling ist schon da! 21 marca, pod takim hasłem odbyło się powitanie wiosny w naszej szkole a zarazem dzień samorządności. Na trzeciej lekcji samorząd szkolny przejął władzę w szkole, a uczniowie starszych klas prowadzili lekcje, na których musieli zrealizować, w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi główne cele. Musieli również nauczyć swoje klasy przysłów o wiośnie. W ubiorze szkolnym królował kolor żółty i zielony. Dzieci przyszły do szkoły z pięknymi kapeluszami wiosennymi i marzannami, by rywalizować w konkursie o najpiękniejsze. Tegoroczne zadania były powiązane z językiem niemieckim. Klasy musiały wykazać się nie tylko wiedzą przyrodniczą i polonistyczną o tematyce wiosennej, ale również, musiały popisać się  w tej dziedzinie znajomością języka niemieckiego. W rywalizacji klas młodszych wygrała klasa I, a w klasach starszych klasa VI. Tradycyjnie już, na koniec naszej imprezy odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Piękne, klasowe plakaty o wiośnie dekorują hol naszej szkoły - zapraszamy wszystkich do obejrzenia.

             

             

        • "Pięknie czytam" po raz trzeci.
          • "Pięknie czytam" po raz trzeci.

          • W dniu 16 marca br. w klasie drugiej odbyła się 3 edycja klasowego konkursu czytelniczego „Pięknie czytam”. Tym razem konkurs odbył się w bibliotece szkolnej. Komisja, jak zwykle, oceniała: wyrazistość, płynność, intonację i poprawność czytania. I miejsce w rywalizacji zajęła Alicja Janikowska, II miejsce Małgorzata Wrońska, III miejsce ex aequo przyznano dla Jagody Bugajnej oraz Oskara Przybyły. Wyróżnienie otrzymała Weronika Mazur. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

        • Tajemnice Puszczy Drawskiej i Noteckiej.
          • Tajemnice Puszczy Drawskiej i Noteckiej.

          • W środę, 14 marca 2018 r. uczniowie klas I, II, III i V uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia w Drezdenku, które mieści się w spichlerzu dawnej twierdzy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały dział etnograficzny. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stare żelazka, dzieże, garnki, magle, radła, brony i kosy. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów było oglądanie ekspozycji przyrodniczej,  która składała się z ponad dwustu eksponatów. Były to ssaki, ptaki, ryby, płazy i gady występujące na terenie puszczy i przedstawione w swoim naturalnym środowisku. Dzieci odwiedziły również niedawno otwartą wystawę lalek z kolekcji pani Katarzyny Tomali. Uczniowie podziwiali ponad trzysta niezwykle barwnych lalek i laleczek wytworzonych w ciągu stu minionych lat. Zwracały uwagę na precyzyjne wykonanie lalek, zwłaszcza tych najmniejszych oraz na różnorodność strojów z poszczególnych epok i geograficzne pochodzenie. Uzyskane podczas tej wycieczki wiadomości z pewnością wykorzystane zostaną przez dzieci na lekcjach przyrody, języka polskiego i edukacji społecznej.

        • Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.
          • Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

          • W środę, 7 marca 2018r. w Urzędzie Gminy w Deszcznie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom pod patronatem wójta Pawła Tymszana. W eliminacjach zmierzyły się dzieci i młodzież z Deszczna, Bolemina, Ciecierzyc i Ulimia w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Sara Chmielecka kl. 6, Wiktoria Matuszak kl. 7, Artur Reczulski kl. 7. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zapobiegania pożarów, ogólnych zasad bezpieczeństwa i postępowania w razie sytuacji zagrożenia życia. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze: Sara Chmielecka zajęła III miejsce (grupa podstawowa), Artur Reczulski- III miejsce (grupa gimnazjalna). Wójt Paweł Tymszan pogratulował zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu obszernej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

          • Rozpoczęłą się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

          • Informujemy Państwa, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole można pobrać z zakładki RODZICE- REKRUTACJA oraz codziennie u dyrektora szkoły. Termin zakończenia rekrutacji upływa  z dniem 16 marca 2017 r.

        • Bal karnawałowy klas I-III
          • Bal karnawałowy klas I-III

          • Piątek, 9 lutego 2018r. był dniem pełnym wrażeń i niespodzianek, a to za sprawą balu karnawałowego klas I-III. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Tańce i zabawy odbyły się w sali gimnastycznej, a w klasach, dla dzieci, przygotowane były przez rodziców i wychowawców słodkie pyszności. Uczestnicy balu zachwycili nas swoim wyglądem. Bogaty program zabaw i konkursów prowadzonych przez wodzireja sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Tego dnia nie brakowało emocji, radości, euforii i niespodzianek. Niezapomniane chwile podczas zabawy uwieczniły fotografie bawiących się dzieci.  Dziękujemy za wspólną zabawę, piękne stroje i wspaniałe nastroje.

        • Dyskoteka walentynkowa.
          • Dyskoteka walentynkowa.

          • Dnia 9 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa dla uczniów klas IV - VII zorganizowana przez samorząd uczniowski. Uczniowie zadbali o magiczny nastrój, dekorując hol szkolny kolorowymi balonami i światełkami. Wszyscy bawili się znakomicie w rytm popularnych przebojów. Podczas zabawy nie zabrakło tańców integracyjnych oraz atrakcji związanych ze świętem zakochanych. Uczniowie, miedzy tańcami mogli zjeść drobne przekąski, pyszne ciasteczka, które dodawały im energii do dalszej zabawy i szaleństwa na parkiecie. Zabawa była wspaniała i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

        • Uroczystość pasowania uczniów klasy I.
          • Uroczystość pasowania uczniów klasy I.

          • Tuż przed feriami - 8 lutego 2018r. pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej w Ulimiu. To był wyjątkowy dzień, na który przyszli zaproszeni rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz nauczyciele i koledzy z innych klas. Zgodnie z tradycją uczniowie klasy I musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz śpiewali piosenki, nie tylko po polsku, ale także w języku niemieckim. Odpowiadali na trudne pytania, z którymi poradzili sobie bez problemu. Oklaski otrzymali również rodzice dzieci, którzy bez wahania odpowiadali na ważne pytania dotyczące naszej ojczyzny. Następnie pani dyrektor- Iwona Bujko pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Ulimiu. Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty od uczniów klasy drugiej, pamiątkowe dyplomy i tornistry z niespodzianką w środku. To był bardzo ważny dzień!

        • Lekcja wychowawcza w kinie Helios.
          • Lekcja wychowawcza w kinie Helios.

          • W środę, 7 lutego b.r. uczniowie klas I-VII pojechali do kina Helios na film pt. "Cudowny chłopak". Film był inspirującą i pouczającą lekcją wychowawczą. Dotknął bardzo ważnego problemu młodzieży - tolerancji w szkole. Poruszył wszystkie serca, opowiadał o chorym od urodzenia chłopcu, który pragnął uczyć się w szkole, a przez swoją chorobę i operacje, wstydził się swojego wyglądu. To opowieść o  Auggim, który urodził się z deformacją twarzy. Historia chłopca dostarczyła wszystkim wzruszeń i uświadomiła nam, że prawdziwa wartość każdego człowieka nie zależy od tego jak wygląda, jak się ubiera, ale od tego, co robi, co  mówi i co ma w sercu. Pokazała, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
      • 95 728 76 67
      • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych