FILM 11 listopada w SP w Ulimiu 11 listopada 2018 mija setna rocznica odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulimiu także postanowili w wyjątkowy sposób uczcić to wydarzenie. Klasa 2 przygotowała żywą lekcję historii, którą uczniowie rozpoczęli od rozwiązywania rebusów. Hasłem przewodnim zajęć było:„Narodowe Święto Niepodległości”. Uczniowie zrekonstruowali rozbiory Polski, których dokonali ówcześni sąsiedzi Polski: Rosja, Austria i Prusy. Przybliżyli postać Józefa Piłsudskiego, dowódcy I Brygady Legionów Polskich. Przedstawienie zakończyli przypomnieniem, że dzień 11 listopada 1918 r. na zawsze wpisał się w historię naszego kraju, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Była to bardzo ciekawa lekcja, która na pewno zostanie w pamięci uczniów. Kolejną okazją do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości była akcja „Śniadanie daje moc”. Wiemy doskonale, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w tym projekcie. Tym razem wydarzenie to miało wyjątkowy charakter. Wszystkie energetyczne potrawy: kanapki, koreczki, desery, koktajle oraz napoje zostały przygotowane z produktów w biało–czerwonych barwach. Śniadanie nie tylko wszystkim bardzo smakowało, ale zrobiło ogromne wrażenie. W piątek 9 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od biegu przełajowego. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Jaki znak Twój” oraz konkurs literacki „Wiersz o Ojczyźnie”. Następnie cała szkoła wzięła udział w turnieju „Kocham Cię, Polsko”. Ogromną wiedzą wykazali się uczniowie, którzy odpowiadali na trudne pytania dotyczące języka polskiego, historii, geografii i kultury Polski. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie wspólnie utworzyli wielką biało – czerwoną flagę. Na zakończenie obchodów każda klasa zaśpiewała ludową piosenkę. Niespodzianką było zaśpiewanie utworu Stanisława Moniuszki „Prząśniczka” przez nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzorową postawę. Z całą pewnością warto było wziąć udział w takim patriotycznym przedsięwzięciu, jakim były obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Ulimiu.
Narodowe Święto Niepodległości.
"Z podwórka na stadion".
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W czwartek, 25 października b.r. turniej odbył się w Kostrzynie nad Odrą na obiektach MOSiR-u, w którym udział wzięli uczniowie klas II i III w kategorii U10, a w piątek (26.10.2018r.) swoich sił próbowali uczniowie IV i V klasy w kategorii U12. Rywalami byli m.in. SP1, SP 3 i SP 4 z Kostrzyna nad Odrą, SP Dąbroszyn, czy SP Witnica. Piłkarze dali z siebie wszystko walcząc do ostatnich sekund każdego meczu. Były mecze wygrane, przegrane oraz remisy, lecz finalnie nie udało nam się przejść dalej. Z każdej kategorii wiekowej do kolejnego etapu rozgrywek mogła awansować jedna drużyna. Reprezentanci naszej szkoły pokazali grę fair play bawiąc się piłką nożną przez cały czas trwania turnieju. Gratulacje dla wszystkich biorących udział oraz rodzicom pomagającym w dojeździe na rozgrywki.
Wystawa prac plastycznych w szkolnej bibliotece.
Biblioteka szkolna zachęca i wspiera uczniów w rozwijaniu zainteresowań. Uczniowie naszej szkoły mają różne umiejętności i talenty. Swój talent plastyczny pokazała Amelia z klasy 8-w bibliotece można obejrzeć jej rysunki wykonane ołówkiem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Amelki. Wszyscy, którzy chcieliby podzielić się swoją twórczością bądź pasją, mogą to uczynić w bibliotece szkolnej. Czekamy na kolejne osoby, które chciałyby pokazać społeczności uczniowskiej swoje zdolności artystyczne, literackie bądź zaprezentować swoje hobby.
Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej.
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”–ślubowało 12 uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Ulimiu. W poniedziałek, 22 października b.r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia”. O godz. 10.00 do sali gimnastycznej, wypełnionej rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wkroczyli pierwszoklasiści w strojach galowych i niebieskich biretach. Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym. Po nim nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała pani dyrektor Irena Pałasz. Każdy uczeń został dotknięty symbolicznym ołówkiem, otrzymał dyplom oraz kuferek ze słodkościami. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.
14 października -Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty, powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. W piątek 12 października 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji przygotowany przez samorząd uczniowski. Wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym składamy najlepsze życzenia, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia w życiu osobistym.
Internetowy spektakl dla szkół "Ony".
11 października 2018 r. uczniowie szkół z całej Polski mogli obejrzeć "Onego", który transmitowany był w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Spektakl teatralny był odbierany przez szkoły w tym samym czasie za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Uczniowie klasy V i VI naszej szkoły byli widzami tego przedstawienia. „Ony” to opowieść o współczesnym świecie, o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach. Główny bohater po stracie matki wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie znał. Podczas podróży tytułowy Ony spotyka korowód bajkowych postaci, zdobywa serce Księżniczki, przeżywa niesamowite przygody, by w finale osiągnąć swój cel. Po spektaklu nasi uczniowie udzielali wywiadu dla gorzowskiej telewizji TVP 3, dzieląc się swoimi wrażeniami. Kolejna transmisja na żywo za miesiąc.
Noc filmowa klasy VI.
Zostać w szkole po lekcjach - to może mało ciekawe, lecz zostać w szkole po to, żeby móc dobrze się bawić ze swoją klasą -to brzmi o wiele lepiej! W piątek 5 października b.r. uczniowie kl. 6 wzięli udział w „nocy filmowej” na terenie szkoły. Spędzili razem całą noc oglądając filmy, które były dosyć zróżnicowane: komedie, filmy sensacyjne czy bajki. Została również zamówiona pizza, aby mieć siłę na całonocny maraton filmowy. Bez wątpienia wszyscy świetnie się bawili, grali w różne gry i rozmawiali. Była to świetna możliwością do wspólnego spędzenia czasu.
Dzień otwarty w Elektrociepłowni Gorzów.
Dnia 5 października uczniowie klas 6 - 8 naszej szkoły uczestniczyli w dniu otwartym zorganizowanym przez Elektrociepłownię Gorzów. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez pana inżyniera - pracownika elektrociepłowni, pełniącego w dzisiejszym dniu funkcję przewodnika po zakładzie. Podzielono nas na dwie grupy i mogliśmy ruszać na zwiedzanie. Elektrociepłownia jest zakładem zaopatrującym cały Gorzów w ciepło i prąd. Pan przewodnik pokazał nam ogromne urządzenia wykorzystywane w gorzowskim zakładzie, począwszy od najstarszych, pochodzących z lat 70. XX wieku, po najnowsze, zakupione niedawno, maszyny XXI wieku. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromu maszyn i ich skomplikowanych połączeń, podziwiali także geniusz ludzi, którzy tworzyli technologie, dzięki którym w domach, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki możemy mieć ciepło i prąd. Do ciekawych miejsc, które mogliśmy zobaczyć na własne oczy dodajemy elektrociepłownię. Za pomysł i kontakt dziękujemy mamie ucznia klasy 8., Patryka Kusza. Dziękujemy!
Akcja "Sprzątanie świata".
Każdy trzeci weekend września to czas na „Sprzątanie Świata”. Nasi uczniowie 21 września b.r. ruszyli sprzątać las w ramach finału 25. edycji największej ekologicznej akcji wolontariackiej w Polsce. Odbywała się ona pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, a jej celem było promowanie w środowisku selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach, oraz na poszanowanie środowiska. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a powinniśmy zbierać ich aż trzykrotnie więcej! W tym dniu odbyła się również akcja zbierania nakrętek, makulatury i baterii. Najwięcej zebrali: Aleksandra Janikowska z kl. VI oraz Tomasz Tomaszewski z kl. II. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział! W tym roku naszą akcję wspomogło Nadleśnictwo Lubniewice. Wraz z leśniczymi sprzątaliśmy teren lasu i wokół jeziora, a na zakończenie zorganizowali oni wszystkim uczestnikom ognisko z kiełbaskami. Mamy nadzieję, że udział w tego rodzaju akcjach nauczy dzieci, że należy odpowiednio gospodarować odpadami, aby nie zasypała nas kiedyś góra śmieci, a dzieci nauczą tego dorosłych. Być może dorośli, którzy porzucają w lasach worki ze śmieciami i inne odpady, poczują się zawstydzeni, kiedy zdadzą sobie sprawę z tego, że ktoś za nich musi to posprzątać – a tym kimś mogą być ich własne dzieci! Wszystkim uczestnikom „Sprzątania Świata” oraz innym osobom wspierającym naszą akcję dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.
Plany lekcji i dowozy.
Informujemy, że dziale UCZNIOWIE znajdują się plany lekcji dla klas O-III i klas IV-VIII oraz godziny dojazdów i odwozów.
Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019
SZANOWNI RODZICE!
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów klas 0- VIII odbędzie się w dniu 3 września 2018r. w SZKOLE PODSTAWOWEJ W ULIMIU o godz. 9.00. Wcześniej, w kościele w Ulimiu odprawiona będzie msza św. inauguracyjna rok szkolny 2018/19 o godz. 8.00. Odwóz ok. 10.15 po uroczystym apelu i spotkaniami z wychowawcami klas. Dzieci przedszkolne rozpoczynają zajęcia od 3 września 2018r.
ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018-2019.
Informujemy, że zestawy podręczników na rok szkolny 2018/2019 znajdują się w zakładce SPIS PODRĘCZNIKÓW w działach UCZNIOWIE oraz RODZICE.
EGZAMINY POPRAWKOWE
Informujemy, że egzaminy poprawkowe odbędą się w Szkole Podstawowej w Ulimiu w dniach: 30.08.2018r. o godz. 9.00 - język niemiecki dla uczniów klasy VI i o godz. 10.00 - j.niemiecki dla uczniów kl.VII oraz 31.08.2018r. o godz.9.00 - historia i i przyroda.
Wyprawa rowerowa nad jezioro w Gliniku.
Tradycyjnie już na koniec roku szkolnego (od 5 lat) w naszej szkole organizowana jest wycieczka rowerowa nad jezioro Glinik. 18 czerwca 2018r. 14 uczniów z klas V - VII uczestniczyło podjęło się pokonania trudów rajdu. Pomimo porannego deszczu na wyprawę rowerową stawili się wszyscy uczestnicy. Trasa prowadziła przez pobliskie wsie: Dzierżów, Płonicę, Bolemin, Orzelec aż do Glinika i trwała ok. 4 godzin. Jadąc na rowerach można było podziwiać piękną przyrodę. Na naszym szlaku spotkaliśmy mnóstwo bocianów w gniazdach, czaple, kaczki, konie, krowy i jednego zająca, który stanął nam na drodze. Nad jeziorem wszyscy odpoczywali w cieniu pięknego lasu. Wycieczka była udana, miała na celu upowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.
Akcja "Jak nie czytam, jak czytam".
8 czerwca b.r., punktualnie o godz.10.00, cała nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, by ustanowić rekord czytania w jednym momencie. W tym roku uczniów z klas 4-7 nie było w szkole, ponieważ zwiedzali Warszawę, ale też nie zapomnieli o akcji. W ruch poszły telefony i tablety. Uczniowie, którzy zostali w szkole przynieśli ulubioną książkę, aby czytać ją po cichu wspólnie z innymi uczestnikami happeningu przez 10 minut. Wszyscy obecni w szkole rozsiedli się wygodnie na sali gimnastycznej. Każdy czytał to, na co miał ochotę. W szkole zapadła cisza, słychać było jedynie jak szeptem czytają swoim uczniom panie z zerówki i przedszkola oraz ciche czytanie pierwszoklasistów. Akcja miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, przekonanie uczniów, że czytaniem można i należy się chwalić.
Festyn rodzinny.
W dniu 15 czerwca 2018r., w godz. 16.00-19.00 w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Rodzice, uczniowie i ich rodziny licznie przybyli na naszą imprezę. Mogli zobaczyć występy swoich pociech w mini playback show, w przedstawieniu teatralne pt. „Balladyna” i w tańcu „poleczka”. Na naszym festynie dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, sprzedaż prac plastycznych dzieci oraz kawiarenka z ciastem i kawą. Duże emocje wzbudził mecz siatkówki rodzice kontra nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za przybycie!
Konkurs recytatorski klas I-III.
W dniu 14.06.2018 r. w naszej szkole tradycyjnie, od wielu już lat, został zorganizowany konkurs recytatorski dla chętnych uczniów z klas I-III. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości pisarzy dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Oceniając uczestników konkursu członkowie komisji brali pod uwagę dobór tekstu, pamięciowe opanowanie tekstu i interpretację tekstu. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Dzieci pięknie recytowały wiersze poetów polskich. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Juzyszyn Nikola z kl. I oraz Pikulska Laura z kl. II, drugie miejsce przypadło Bugajnej Jagodzie z kl. II, na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Gałązka Judyta z kl. III i Przybyła Oskar z kl. II, czwarte miejsce przypadło Walus Alicji z kl. I. Wyróżnienia otrzymali Szkwarek Krysian i Piszczak Wiktoria – oboje z kl. III. Laureatom przyznano nagrody książkowe i dyplomy, a pozostałym uczestnikom drobne upominki.
Smaczne i zdrowe napoje koktajlowe
Uczniowie klasy II od dawna wiedzą, że owoce to skarbnica witamin. Dzisiaj, 14.06.2018r. postanowili poeksperymentować i połączyć owoce z jogurtem lub kefirem, tak, aby powstały koktajle o różnym smaku. Uczniowie łączyli wybrane przez siebie składniki: m. in. truskawki, czereśnie, banany, pomarańcze i kiwi, i przy pomocy sprzętu elektrycznego, pyszne i odświeżające napoje były gotowe. Na zakończenie zajęć nastąpiła wspólna degustacja smacznych i zdrowych napojów koktajlowych.
Wycieczka do Warszawy klas IV-VII.
W dniach 6-8 czerwca 2018r. uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 4.40 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy i Plac Zamkowy. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek do hotelu. Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. Wśród nas znalazło sie wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy wspięliśmy się na sam szczyt trybun, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego, które stanowi hołd dla ludzi walczących o wolną Polskę. Placówka pokazała ekspozycje, wykorzystując nowoczesne techniki audiowizualne. Kolejnym punktem zwiedzania był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, z którego mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Potem udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. W trzecim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy ostatni punkt programu – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie mogliśmy uczestniczyć w warsztatach teatralnych i technicznych. W godzinach popołudniowych wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wycieczka nad Morze Bałtyckie.
Dnia 12 czerwca 2018 r. uczniowie kl. II i część uczniów z kl. V, pod opieką p. Krystyny Miler i p. Macieja Stockiego, wybrali się na wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Pierwszym celem wyprawy był Trzęsacz, słynny z ruin średniowiecznego kościoła, który pochłonięty został przez fale Bałtyku. Uczniowie obejrzeli relikty świątyni oraz podziwiali wysoki brzeg – klif. Kolejnym etapem wycieczki był Rewal. Tam uczniowie mogli bawić się na wielkich instalacjach przedstawiających wieloryby. Na koniec uczniowie zwiedzili Niechorze z wysoką na 45 m latarnią morską, z wierzchołka której dzieci podziwiały brzeg morza i daleki horyzont. Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, wykonane w skali 1:10, grupa obejrzała w Muzeum Latarń Morskich. Podczas wycieczki dzieci z radością biegały po morskim brzegu ścigając się z falami, zbierały muszelki oraz podziwiały krzykliwe mewy.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie