• WAŻNE INFORMACJE!

          • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019  dla wszystkich uczniów klas 0- VIII odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Ulimiu o godz. 9.00. Wcześniej, w kościele w Ulimiu odprawiona będzie msza św. kończąca rok szkolny 2018/19 o godz. 8.00. Odwóz ok. 10.30 po uroczystym apelu i spotkaniami z wychowawcami klas.

             

            INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY 1  w roku szkolnym 2019/2020!

            Informujemy Państwa, że 19 czerwca 2019r. o godz. 13.30 odędzie się zebranie organizacyjne rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasie I w Szkole Podstawowej w Ulimiu.

          • Akcja "Jak nie czytam, jak czytam".

          • W piątek, 7 czerwca 2019r.  kolejny raz Szkoła Podstawowa w Ulimiu brała udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. Głównym celem od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Akcja miła zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Chcieliśmy pokazać i przekonać, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły.W tym roku uczniowie czytali pod hasłem „Czytaj codziennie przed zaśnięciem”. Wszyscy obecni w szkole rozsiedli się wygodnie na przyniesionych kocach i śpiworach przed budynkiem szkoły. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Dodatkowo uczniowie tego dnia mogli przebrać się w piżamę lub za ulubioną postać z  książki.

        • Międzyszkolny  Konkurs Recytatorski w Boleminie.
          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Boleminie.

          • W czwartek 16 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Boleminie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem przewodnim była tolerancja, przyjaźń, człowieczeństwo. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z gminy Deszczno, m.in. uczniowie naszej szkoły: Karolina Bugajna, Katarzyna Hyszka, Justyna Wawrzyniak oraz Patryk Tomaszewski. Za recytację wiersza pt. „Przepaść” Karolina zdobyła 3. miejsce, a Patryk za przedstawienie interpretacji tekstu Stanisława Sojki pt. „Tolerancja” otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a laureatom gratulujemy!

        • Wystawa w bibliotece.
          • Wystawa w bibliotece.

          • Zadaniem biblioteki szkolnej jest usprawnianie procesów efektywnego uczenia się, umożliwianie rozwoju zainteresowań i pracy samokształceniowej ucznia. Wspieranie procesu edukacyjnego to pomoc uczniowi w odnalezieniu jego własnej drogi w rozwoju pasji i zainteresowań. Biblioteka szkolna jest miejscem, gdzie uczeń może odpocząć od codziennego stresu. Uczniowie doceniają przede wszystkim przyjazną, bezstresową atmosferę, która jest najlepszym podłożem do rozwoju młodego człowieka. Jedną z propozycji biblioteki dla uczniów jest promocja ich pasji i zainteresowań. Dlatego w ramach IV PRZERWY NA CZYTANIE –  akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie zorganizowana została wystawa zbiorów ucznia kl.8 Fabiana Głuchego. Od kilku lat interesuje się historią Polski, a zwłaszcza II wojną światową, zbiera przedmioty związane z tym okresem. Fabian nie tylko przyniósł do biblioteki swoje zbiory, ale z przyjemnością odpowiadał na pytania uczniów. Dodatkowo zostały wyeksponowane książki, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a związane są z tematem wystawy.

        • Przerwa na czytanie.
          • Przerwa na czytanie.

          • 9 maja 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV PRZERWIE NA CZYTANIE – ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji włączyły się wszystkie klas oraz przedszkole. Dzieci czytały swoje ulubione książki, zarówno przyniesione z domu, jak i wypożyczone z biblioteki. Uczniowie klasy szóstej czytali książki swoim młodszym kolegom, a uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty promujące czytelnictwo. Udowodniliśmy, że czytać można w każdej sytuacji i w każdym miejscu! Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty i Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

        • WIOSNA, WIOSNA  ACH  TO  TY!
          • WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!

          • Wreszcie nadszedł długo oczekiwany pierwszy dzień wiosny. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali ciepłych, słonecznych i kolorowych dni. Dlatego w naszej szkole ten dzień był wyjątkowy. Szkoła zrobiła się kolorowa, uczniowie danej klasy ubrali się zgodnie z wylosowanym kolorem, na głowach nosili wiosenne kapelusze i wianki, po korytarzach dumnie „przechadzały się „ ekologiczne Marzanny, a nad boiskiem fruwały piękne latawce. Ściany szkoły zostały przyozdobione papierowymi kwiatami i plakatami na temat wiosennych przysłów. O godzinie 10.00 uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy przyrodniczej. Konkurencje przeplatane były piosenkami o wiośnie. Uczniowie mogli się wykazać nie tylko wiedzą, ale również sprawnością fizyczną, gdyż w turnieju pojawiły się zadania sportowe. Jak na pierwszy dzień wiosny przystało, humory wszystkim dopisały. Było dużo śmiechu i radości. Kogo zmęczył turniej mógł się posilić kiełbaską pieczoną na ognisku. Podsumowaniem dnia było rozstrzygnięcie trzech konkursów tj.najefektowniejsze nakrycie głowy, ekologiczna Marzanna i wiosenny latawiec. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni upominkami. Szkoda, że pierwszy dzień wiosny jest tylko raz w roku, na następny trzeba poczekać 12 miesicy.

          • DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR….

          • Powietrze, coś bez czego nie możemy się obyć, coś czego nie zauważamy, a jest nam niezbędne do życia. Uczniowie klasy III uczestniczyli w cyklu lekcji dotyczących powietrza. Zapoznali się z pojęciem słowa powietrze, korzyściami i zagrożeniami, które niesie ze sobą. Wykonywali doświadczenia, badali właściwości powietrza. Poznali proces oddychania organizmu, organy i funkcje odpowiedzialne za oddychanie , także sposoby dbania o czystość  powietrza. Ukształtowane zostały postawy proekologiczne. Podsumowaniem cyklu zajęć było samodzielne, indywidualnie skonstruowanie papierowego latawca. Konieczne było sprawdzenie wykonania zadania czyli „próba powietrzna”. Tak więc uczniowie połączyli naukę z zabawą i na boisku szkolnym wypróbowali swoje „ latające cuda”. Zabawa była przednia, dużo prób udanych i mniej udanych, ale wiatr pomógł dzieciom uwierzyć w ich konstruktorskie umiejętności. Nad szkołą zrobiło się kolorowo od unoszących się na wietrze latawców.

          • Zakończenie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

          • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 została zakończona. Listy dzieci przyjętych do klasy 1, do klasy "0" oraz do przedszkola znajdują się w sekretariacie szkoły, na tablicy ogłoszeń oraz w zakładce RODZICE - rekrutacja.

        • Wodne wyzwanie 2019
          • Wodne wyzwanie 2019

          • Bez niej nie przeżyjemy nawet trzech dni. Pokrywa prawie trzy czwarte powierzchni Ziemi, jednak tylko nieliczni mają do niej dostęp. O czym mowa? W Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca 2019r., chcemy przypomnieć o potrzebie jej szanowania. Uczniowie kl. 6 wzięli udział w warsztatach pt."Wodne wyzwanie 2019", które zostały przygotowane we współpracy z Polską Akcją Humanitarną w ramach kampanii edukacyjnej Studnia dla Południa. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się min. że woda zajmuje 71% powierzchni naszej planety, zasoby wodne na świecie to przede wszystkim otwarte zbiorniki pokrywające powierzchnię Ziemi (oceany, morza, jeziora, rzeki i stawy), wody oceaniczne oraz morskie stanowią 97,5% a pozostała część (2,5%) to woda słodka, która w dużej mierze uwięziona jest w lodowcach i śniegach. Warsztaty miały na celu wzbudzenie refleksji nad istotą i przyczynami braku dostępu do wody oraz zwrócenie uwagi na deficyt wody na świecie i potrzebę jej oszczędzania.

        • Drugi etap szkolnego konkursu "Znam swój język" rozstrzygnięty !
          • Drugi etap szkolnego konkursu "Znam swój język" rozstrzygnięty !

          • Uczestnicy mieli twardy orzech do zgryzienia. Musieli wykazać się znajomością przysłów polskich, zasad pisowni wyrazów trudnych, znać polskich noblistów z literatury i rozwiązywać łamigłówki językowe. Poradzili sobie znakomicie. Oto wyniki: miejsce I - Zofia Zatylna z kl.4 i Marcel Żłobiński z kl.6, miejsce II - Victoria Listowska z kl.4 i Bartłomiej Gałązka z kl. 6, miejsce III - Artur Pawelczyk z kl.7 i Wiktoria Matuszak z kl.8. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymali dyplomy:Judyta Gałązka, Jakub Woziński, Krzysztof Suchecki, Joanna Pałasz, Katarzyna Hyszka, Nikola Krawiec, Oliwia Pacyna, Zofia Sikorska, Maciej Wojtyś. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

             

        • Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”.
          • Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”.

          • Dnia 12 marca 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” – „Od jesienie do lata”. Na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy młodzi tancerze zaprezentowali zwyczaje i obyczaje polskiej wsi XIX i XX wieku. Widzowie mogli obejrzeć piękne inscenizacje andrzejek na Śląsku, kolędy oraz karnawału u górali orawskich, chodzenie ze Śmierztecką, Marzannę i Marzanioka na Śląsku, Śmiercichę w Wielkopolsce. Zespół zatańczył wiele polskich tańców ludowych tańczonych na Kurpiach, Kaszubach czy w Łowiczu. Wszyscy mogli podziwiać piękne stroje ludowe, w których występowali tancerze. Gospodarz koncertu w przerwach miedzy występami opowiadał o zwyczajach, których inscenizacje mogliśmy zobaczyć. Jednym z nich było puszczanie wianków przez panny w noc świętojańską. Zebrani widzowie nagrodzili tancerzy gromkimi brawami. Warto było poznać część naszej kultury ludowej, która przez lata była niedoceniana, a w ostatnim czasie przeżywa na nowo swój renesans.

             

        • I Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej .
          • I Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej .

          • W poniedziałek 11.03.2019r. odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej w Deszcznie. Najlepsi reprezentanci szkół zmagali się z pytaniami sprawdzającymi znajomość przypowieści z Ewangelii św.Łukasza i św.Mateusza. Wielu uczestników uzyskało wysokie, równorzędne wyniki. Uczniowie naszej szkoły to: Agata Gałązka, Wiktoria Piszczak, Klaudia Królak, Natalia Zatylna, Julia Hochel, Wiktoria Gumienna, Joanna  Pałasz, Marcel Żłobiński, Łukasz Lura. Bartłomiej Gałązka i Jakub Amanowicz uzyskali 26 p. i zdobyli ex aequo 2 miejsce w konkursie. Startujący  uczniowie otrzymali piękne dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Rywalizacji towarzyszył konkurs plastyczny dla klas 1-3. Uczniowie naszej szkoły zdobyli:1miejsce Nikola Królak (kl. II), 2 miejsce Maja Reczulska (kl.III),wyróżnienie Marcel Pawłowski (kl.II). Gratulujemy!

          • Rozpoczęłą się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020.

          • Informujemy Państwa, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole można pobrać z zakładki RODZICE- REKRUTACJA oraz codziennie u dyrektora szkoły. Termin zakończenia przyjmowania wniosków  upływa  z dniem 15 marca 2019 r.

        • Lubuski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.
          • Lubuski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.

          • We wtorek, 5 marca b.r. uczniowie: Mateusz Makowski z kl.VII oraz Justyna Wawrzyniak i Artur Reczulski z kl. VIII wzięli udział w Lubuskim Konkursie Wiedzy Olimpijskiej. Organizatorem konkursu był Lubuski Komitet Olimpijski, którego prezesem jest Tomasz Kucharski-wielokrotny medalista mistrzostw świata w wioślarstwie oraz złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Syndney 2000 i Ateny 2004. Justyna, Mateusz i Artur mieli niełatwe zadanie zgłębić wiedzę z zakresu Igrzysk Olimpijskich sięgając nawet do starożytnej Grecji, gdzie miały swój początek. W konkursie brało udział 8 szkół z powiatu gorzowskiego, m.in. z Baczyny, ze Stawu i Gorzowa Wlkp. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce i została nagrodzona upominkami. 

             

        • Tłusty czwartek w naszej szkole.
          • Tłusty czwartek w naszej szkole.

          • "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na pączek z "niespodzianką" miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. Dziś, 28 lutego 2019r. jak przystało na tradycję, również i w naszej szkole pojawiły się pyszne pączki i faworki. Prawdziwe "pączkowe" szaleństwo było możliwe dzięki pani Jolancie Piszczak, która własnoręcznie wykonała te słodkości. Decyzją Rady Rodziców, uzyskane pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na festyn rodzinny w czerwcu. Dziękujemy!

        •  "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą".
          • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą".

          • 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. W naszej szkole każdy uczeń mógł zmierzyć się z wyzwaniem, jakim  jest poprawna polszczyzna. Uczniowie klas 1-3 zilustrowali polskie przysłowia. Na kolorowych pracach pojawił się szewc bez butów, kózka, która nóżkę złamała, dzieci i ryby oraz wiele innych powiedzeń polskich. Starsi uczniowie  zmagali się z potyczkami językowymi. Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do dalszego etapu: z klasy IV: Zosia Zatylna, Judyta Gałązka, Wiktoria Listowska,  z klasy V: Jakub Woziński i Krzysztof Suchecki, z klasy VI: Marcel Żłobiński, Bartłomiej Gałązka, Joanna Pałasz, z klasy VII: Artur Pawelczyk, Mateusz Makowski, Katarzyna Hyszka, Nikola Krawiec, Oliwia Pacyna, Zofia Sikorska, z klasy VIII: Wiktoria Matuszak, Maciej Wojtyś, Ariel Burdziński. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w czwartek 28 lutego.   

             

        • Konkurs czytelniczy „Wielka Liga Czytelników”
          • Konkurs czytelniczy „Wielka Liga Czytelników”

          • Od listopada w naszej szkole chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Wielka Liga Czytelników”, pokazującym czytelnictwo jako ciekawą formę spędzania czasu wolnego. Miał on również  na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Konkurs polegał na tym, że uczniowie wypożyczali książki z biblioteki i dostawali do nich testy z pytaniami. Musieli czytać ze zrozumieniem, powracać do tekstu i wyszukiwać w nim informacje, przy okazji rozwijając swoje słownictwo. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców i miał na celu wyłonienie najlepszych czytelników. W konkursie udział wzięli: Zofia Żurawska kl. I, Wiktor Pijanowski kl. I, Michał Marciszewski kl.I, Nikola Juzyszyn kl. II, Kornelia Krekora kl. II, Małgorzata Wrońska kl.III, Alicja Janikowska l. III, Oskar Przybyła kl. III, Antoni Karolak kl.III, Magdalena Pieczenki kl. IV, Klaudia Królak kl.IV, Julia Hochelkl.V Wiktoria Pysno kl. VIII, Natalia Zatylnakl.V, Maciej Wiśniewski kl.VII. W styczniu rozpocznie się kolejny etap konkursu. Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych reprezentować będą: Małgorzata Wrońska kl.III, Oskar Przybyła kl.III, Antoni Karolak kl.III, Maciej Wiśniewski kl.VII. Gratulujemy!

          • Od II semestru tylko dziennik elektroniczny LIBRUS.

          • Informujemy Państwa, że od II semestru, tj. 28.01.2019r. w Szkole Podstawowej w Ulimiu będzie obowiązywał tylko dziennik elektroniczny LIBRUS. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem korzystania z dziennika elektronicznego Librus przez rodziców i uczniów - zakładka Dokumenty szkolne.

        • Wyjazd do teatru na spektakl "Pan Tadeusz".
          • Wyjazd do teatru na spektakl "Pan Tadeusz".

          • W środę, 9 stycznia 2019r. uczniowie klas VI-VIII  pojechali do Teatru im.Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl „Pan Tadeusz”. Były to wybrane, uwspółcześnione wątki z „Pana Tadeusza”. W tej sztuce zagrał aktor Przemysław Kapsa, którego możemy oglądać na dużym ekranie m.in w serialach "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny","Uwikłani" czy "W rytmie serca". Każda scena ''Pana Tadeusza'' była starannie opracowana, a aktorzy zagrali swoje role perfekcyjnie. Tekst Adama Mickiewicza w teatralnej formie stał się podróżą po wadach, zaletach i przywarach narodowych Polski. To nie był łatwy dla widza spektakl- tekstem klasycznym, trudnym była podjęta dyskusja o nas współczesnych. W przedstawieniu Rafała Matusza, zaskakują nie tylko stroje współczesne aktorów, ale i  muzyka – klasyka połączona ze współczesnymi rytmami. Po cudownie spędzonych dwóch godzinach uczniowie wraz z innymi widzami nagrodzili aktorów bardzo głośnymi i długimi brawami. Warto zobaczyć!

          • Zmiana planu lekcji w II semestrze.

          • Informujemy, że od II semestru, tj. od 28.01.2019r. obowiązuje nowy plan lekcji dla klas I-VIII. Zmiany nie są duże, prosimy o zapoznanie się z planem w dziale UCZNIOWIE, w zakładce PLAN LEKCJI.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Ulimiu
      • 95 728 76 67
      • Ulim, ul. Rubinowa 5 66-446 Deszczno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych