W środę, 14 marca 2018 r. uczniowie klas I, II, III i V uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia w Drezdenku, które mieści się w spichlerzu dawnej twierdzy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały dział etnograficzny. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stare żelazka, dzieże, garnki, magle, radła, brony i kosy. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów było oglądanie ekspozycji przyrodniczej, która składała się z ponad dwustu eksponatów. Były to ssaki, ptaki, ryby, płazy i gady występujące na terenie puszczy i przedstawione w swoim naturalnym środowisku. Dzieci odwiedziły również niedawno otwartą wystawę lalek z kolekcji pani Katarzyny Tomali. Uczniowie podziwiali ponad trzysta niezwykle barwnych lalek i laleczek wytworzonych w ciągu stu minionych lat. Zwracały uwagę na precyzyjne wykonanie lalek, zwłaszcza tych najmniejszych oraz na różnorodność strojów z poszczególnych epok i geograficzne pochodzenie. Uzyskane podczas tej wycieczki wiadomości z pewnością wykorzystane zostaną przez dzieci na lekcjach przyrody, języka polskiego i edukacji społecznej.
Tajemnice Puszczy Drawskiej i Noteckiej.
Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.
W środę, 7 marca 2018r. w Urzędzie Gminy w Deszcznie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” pod patronatem wójta Pawła Tymszana. W eliminacjach zmierzyły się dzieci i młodzież z Deszczna, Bolemina, Ciecierzyc i Ulimia w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Sara Chmielecka kl. 6, Wiktoria Matuszak kl. 7, Artur Reczulski kl. 7. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zapobiegania pożarów, ogólnych zasad bezpieczeństwa i postępowania w razie sytuacji zagrożenia życia. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze: Sara Chmielecka zajęła III miejsce (grupa podstawowa), Artur Reczulski- III miejsce (grupa gimnazjalna). Wójt Paweł Tymszan pogratulował zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu obszernej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Rozpoczęłą się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019
Informujemy Państwa, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019. Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole można pobrać z zakładki RODZICE- REKRUTACJA oraz codziennie u dyrektora szkoły. Termin zakończenia rekrutacji upływa z dniem 16 marca 2017 r.
Bal karnawałowy klas I-III
Piątek, 9 lutego 2018r. był dniem pełnym wrażeń i niespodzianek, a to za sprawą balu karnawałowego klas I-III. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Tańce i zabawy odbyły się w sali gimnastycznej, a w klasach, dla dzieci, przygotowane były przez rodziców i wychowawców słodkie pyszności. Uczestnicy balu zachwycili nas swoim wyglądem. Bogaty program zabaw i konkursów prowadzonych przez wodzireja sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Tego dnia nie brakowało emocji, radości, euforii i niespodzianek. Niezapomniane chwile podczas zabawy uwieczniły fotografie bawiących się dzieci. Dziękujemy za wspólną zabawę, piękne stroje i wspaniałe nastroje.
Dyskoteka walentynkowa.
Dnia 9 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa dla uczniów klas IV - VII zorganizowana przez samorząd uczniowski. Uczniowie zadbali o magiczny nastrój, dekorując hol szkolny kolorowymi balonami i światełkami. Wszyscy bawili się znakomicie w rytm popularnych przebojów. Podczas zabawy nie zabrakło tańców integracyjnych oraz atrakcji związanych ze świętem zakochanych. Uczniowie, miedzy tańcami mogli zjeść drobne przekąski, pyszne ciasteczka, które dodawały im energii do dalszej zabawy i szaleństwa na parkiecie. Zabawa była wspaniała i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Uroczystość pasowania uczniów klasy I.
Tuż przed feriami - 8 lutego 2018r. pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej w Ulimiu. To był wyjątkowy dzień, na który przyszli zaproszeni rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz nauczyciele i koledzy z innych klas. Zgodnie z tradycją uczniowie klasy I musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz śpiewali piosenki, nie tylko po polsku, ale także w języku niemieckim. Odpowiadali na trudne pytania, z którymi poradzili sobie bez problemu. Oklaski otrzymali również rodzice dzieci, którzy bez wahania odpowiadali na ważne pytania dotyczące naszej ojczyzny. Następnie pani dyrektor- Iwona Bujko pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Ulimiu. Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty od uczniów klasy drugiej, pamiątkowe dyplomy i tornistry z niespodzianką w środku. To był bardzo ważny dzień!
Lekcja wychowawcza w kinie Helios.
W środę, 7 lutego b.r. uczniowie klas I-VII pojechali do kina Helios na film pt. "Cudowny chłopak". Film był inspirującą i pouczającą lekcją wychowawczą. Dotknął bardzo ważnego problemu młodzieży - tolerancji w szkole. Poruszył wszystkie serca, opowiadał o chorym od urodzenia chłopcu, który pragnął uczyć się w szkole, a przez swoją chorobę i operacje, wstydził się swojego wyglądu. To opowieść o Auggim, który urodził się z deformacją twarzy. Historia chłopca dostarczyła wszystkim wzruszeń i uświadomiła nam, że prawdziwa wartość każdego człowieka nie zależy od tego jak wygląda, jak się ubiera, ale od tego, co robi, co mówi i co ma w sercu. Pokazała, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku.
Oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej w Ulimiu.
W poniedziałek 5 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość - oficjalne otwarcie zmodernizowanej Szkoły Podstawowej w Ulimiu. Było to doniosłe wydarzenie dla całej społeczności. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Remont sprawił, że nasi uczniowie nareszcie uczą się w godnych warunkach - powstała placówka na miarę XXI wieku! Modernizacja budynku szkoły przyniosła efekty na wielu płaszczyznach: od ekologii, poprzez wzrost komfortu oraz bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, po estetykę budynku. W uroczystym wydarzeniu swoją obecnością zaszczycili nas: Lubuski Kurator Oświaty pani Ewa Rawa, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego pan Romuald Gawlik, Prezydent Miasta Gorzowa pan Jack Wójcicki, Wójt Gminy Deszczno pan Paweł Tymszan, Zastępca Wójta Gminy pan Tadeusz Koper. Obecni również byli goście z Urzędu Gminy Deszczno, dyrektorzy gminnych instytucji, prezesi, radni, sołtysi, wykonawcy prac w naszej szkole oraz uczniowie i ich rodzice. Część artystyczną uświetnił występ w wykonaniu ucznia klasy VII Patryka Tomaszewskiego i jego partnerki Joanny Urbaniak, którzy pokazali swoje umiejętności w przepięknych tańcach towarzyskich. Po części oficjalnej goście udali się przed główne wejście do szkoły, tam odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: prezydent, wójt, kurator oświaty, wicemarszałek, dyrektor szkoły oraz proboszcz. Na koniec pani dyrektor Iwona Bujko pokroiła przepiękny tort z logo szkoły ufundowany przez Radę Rodziców szkoły, a następnie zaprosiła wszystkich gości do zwiedzenia budynku i pomieszczeń szkolnych oraz na słodki poczęstunek.
Szkolne jasełka.
Czas Bożego Narodzenia dawno już za nami, ale w naszej szkole 25 stycznia 2018r. rozbrzmiały znowu kolędy, zaświeciły się światełka na choince i stanęła szopka bożonarodzeniowa. Ze względu na trwający do końca grudnia remont szkoły dopiero teraz wystawione zostały jasełka przygotowane przez uczniów z klas „0” i I, pod kierunkiem pani Magdaleny Lury i pani Wiesławy Cieszkowskiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w różne role doskonale oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy. Nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, udziału Aniołów czy pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu. Uroku dodały inscenizacji kolędy śpiewane przez dzieci oraz pastorałka w pięknym wykonaniu ucznia kl.VII Patryka Tomaszewskiego.
Zmiana planu lekcji od II semestru.
Informujemy, że od II semestru, tj. od 29.01.2018r. obowiązuje nowy plan lekcji dla klas IV-VII. Zmiany nie są duże, prosimy o zapoznanie się z planem w dziale UCZEŃ, w zakładce PLAN LEKCJI.
Góra grosza.
Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza ". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze, programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i na przełomie listopada i grudnia 2017 roku przyłączyli się ochoczo do akcji i przynosili drobne monety groszowe. Akcja zorganizowana przez samorząd uczniowski była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich zadań na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 320,40 zł. W dniu 21.01.2018r. pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza" zostały przesłane na adres organizatora. Opiekun Samorządu pragnie szczególnie podziękować uczniom klasy VI i VIII za ogromny wkład włożony w przeliczanie monet. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!
„Wirus Świrus i cała reszta”
Wydawać by się mogło, że telefon komórkowy to zwykłe plastikowe pudełko z ekranem. Nic bardziej mylnego. Przekonali się o tym (17.01.2018r.) uczniowie klas młodszych naszej szkoły oglądając przedstawienie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina pt. „Wirus Świrus i cała reszta”. Akcja toczy się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego, przedstawionego jako królestwo zamieszkałe przez zainstalowane w nim programy. Głównym bohaterem jest dziecko - właściciel owego telefonu. Dziecko przestaje jeść, spać, uczyć się i bawić, zaczyna okłamywać swoją mamę - jego zachowanie zaczyna zdradzać wszystkie elementy uzależnienia od telefonu komórkowego. Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ratunek Piotrusiowi i innym dzieciom wyrusza mały Emotikon. Wchodzi on do świata rzeczywistości wirtualnej i po przeżyciu emocjonujących i groźnych przygód ratuje zarówno telefon jak i samego Piotrusia (oraz inne dzieci) od złego wpływu Wirusa Świrusa. Bajka na której biliśmy była pełna niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów czyli uzależnieniem od technologii. Niesie ona ze sobą także przesłanie przyjaźń, miłość i gotowość do poświęceń, że są to wartości, dzięki którym można pokonać zło tego świata.
Przyszła do nas zima...
W końcu spadł pierwszy śnieg!. Biały puch zachęcił dzieci z klasy drugiej na lekcji wychowania fizycznego do lepienia bałwanów, zamków i rzucania się śnieżkami. Również uczniowie z pierwszej klasy wyszli na dwór, i najpierw bawili się w zabawę "Tropy", a następnie zabrali się za lepienie bałwanów. Nie obyło się oczywiście bez wojny na śnieżki, wszyscy byli zmęczeni, ale szczęśliwi z zimowej lekcji.
Nakrętkowa akcja.
W środę, 10 stycznia b.r. odbyła się zbiórka nakrętek! Taka akcja przeprowadzana jest w naszej szkole cyklicznie. W tym roku zbieranie plastikowych nakrętek wydłużyło się o czas remontu szkoły. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Udało się zgromadzić ponad 10 worków nakrętek w ciągu jednego dnia czyli 99 kg!. Wszyscy uczestnicy nakrętkowej akcji otrzymali nagrody. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce: rodzinom i znajomym. Przypominamy, że wszystkie nakrętki, które zbieramy, przekazujemy na konto małej Zosi – córeczki pani Ewy Dominiak. Zapraszamy wszystkich do dalszego zbierania plastikowych nakrętek w ciągu całego roku szkolnego- niebawem ogłosimy następny termin akcji.
Zajęcia pozalekcyjne w szkole i organizacja świetlic.
Informujemy, że w zakładce UCZNIOWIE znajduje sie nowy plan zajęć pozalekcyjnych dla uczniów w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej w Szkole Podstawowej w Ulimiu. W zakładce RODZICE można zobaczyć numery sal, w których odbywają się świetlice.
Zmiana godzin dojazdów autobusu szkolnego.
Nastąpiła zmiana godzin dojazdu autobusu szkolnego- prosze zapoznać sie zmianami!
Regulamin korzystania z szafek szkolnych
Każdy uczeń w szkole otrzyma swoją szafkę, z której bedzie mógł korzystać na określonych zasadach. Uczniowie zostaną zapoznani z regulaminem, a rodzice zobowiązani są podpisać umowę użytkowania szafki szkolnej przez ich dziecko. Podpisanie umowy jest równoznaczne ze znajomością Regulaminu korzystania z szafek szkolnych w Szkole Podstawowej w Ulimiu.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:
Nowy plan lekcji obowiązujący od 3 stycznia 2018r.
Informujemy Państwa, że od 3 stycznia 2018r. obowiązywać będzie nowy plan lekcji dla klas O-VII oraz nowe godziny dowozów i odwozów. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami- nowe plany i dowozy znajdują sie w zakładkach UCZNIOWIE i RODZICE. Przypominamy również o obowiązkowym obuwiu zmiennym ( buty na wych.fizyczne nie są obuwiem zamiennym!).
Akcja SZLACHETNA PACZKA - zakończona!
W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o to, aby znaleźć ludzi, których dotknął los, jest im ciężko, ale chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.Wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE jest bardzo wymagający. Wolontariusz wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Co ciekawe, wolontariuszami są zazwyczaj ludzie mocno zajęci, bo czują, że czas spędzony z potrzebującymi jest wartościowy i efektywny. Takim właśnie wolontariuszem jest pani Magdalena Lura, która w naszej szkole zainicjowała tę piękną formę pomagania. Znalazła rodzinę, która bardzo potrzebowała pomocy. Oto relacja z wręczenia paczki: „Rodzina przywitała nas serdecznie, zaprosiła nas do domu i nie wierzyła własnym oczom, gdy strażacy zaczęli wnosić pięknie opakowane paczki. Z każdym prezentem na twarzy rodziny malował się zachwyt i niedowierzanie, które jeszcze rosło, gdy paczki rozpakowywano. Najbardziej pani Helena zadowolona była z kurtki i szlafroka, które przymierzała i nie mogła uwierzyć, że to wszystko dla niej. Pani Irena ze wzruszenia popłakała się i nie mogła „wyksztusić” słowa. Po chwili, gdy zapanowała nad emocjami powiedziała: ”Nie spodziewałam się aż tylu rzeczy. To wielkie szczęście, że są ludzie z tak wielkim sercem, którzy wybrali nas i bezinteresownie ofiarowali nam tak wiele. Dla nas to ogromna pomoc”. Obie panie były bardzo wzruszone, cieszyły się, że w spokoju będą przygotowywać się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia”. Całej społeczności szkolnej dziękujemy bardzo serdecznie. Wiedzieliśmy, że zawsze możemy na Was liczyć, ale Wasza ofiarność przerosła nasze oczekiwania! Jesteście wspaniali! Dziękujemy w imieniu rodziny.
Interaktywne widowisko telewizyjne „Talent Show”.
W dniach 6-7 grudnia b.r. uczniowie klas II-VI wzięli udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”, a 8 grudnia dzieci najmłodsze z klas 0-I brały udział w widowisku pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Oba przedstawienia interaktywne przygotowane były przez aktorów Teatru Show i odbyły się w Gorzowie Wlkp. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie mogli zobaczyć jak na planie pracuje ekipa filmowa, operator kamery, realizator obrazu, dźwięku i zawodowi aktorzy. Dzieci dowiedziały się wiele na temat współczesnych mediów, między innymi o procesie powstawania teledysków, poznały słownictwo związane z telewizją, a także usłyszały rady na temat radzenia sobie z tremą przed publicznością. Odważni uczniowie, dzięki otrzymanym biletom szczęścia, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności z zakresu dykcji, śpiewu czy tańca przed zgromadzoną publicznością. Widownia bawiła się doskonale, żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami odważnych artystów. Efektem wspólnej pracy będzie teledysk zmontowany i przesłany naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, aby jeszcze raz zobaczyć naszych utalentowanych uczniów i przypomnieć sobie mile spędzony czas.
Archiwum Aktualności