Dzień 11 października 2019 r. był dla uczniów klasy pierwszej wyjątkowy i bardzo ważny. Tego dnia odbyło się ich ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Ulimiu. Pięknie ubrani stanęli przed gośćmi zgromadzonymi w sali gimnastycznej. Musieli pokazać się z jak najlepszej strony. Zaprezentowali więc wiersze i piosenki, których nauczyli się przez czas pobytu w szkole. Jednak to nie wszystko, uczniów czekały zadania do wykonania przy wszystkich obecnych. Tak więc odgadywali zagadki, rozpoznawali litery, recytowali, prezentowali zasady przechodzenia przez jezdnię i dużo śpiewali. Każde poprawnie wykonane zadanie było oceniane przez rodziców i szkolne jury. Ostateczną zgodę na przystąpienie do ślubowania wyraziła Pani dyrektor. Po dokonaniu przez dzieci przyrzeczenia bycia prawdziwym uczniem, zostali pasowani na prawowitych uczniów SP w Ulimiu. Dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty przygotowane przez rodziców. Potem „ścianka” czyli czas dla fotografów i odpoczynek po dość stresującym, ale niezmiernie ważnym dniu.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
"Młodzi głosują".
Od 7 do 11 października w ponad 900 szkołach w całym kraju przeprowadzone zostaną symulacje wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego “Młodzi głosują” przeprowadzanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego udziału w wyborach. W czwartek 10 października br. odbyły się w naszej szkole prawybory do Sejmu i Senatu. Swój głos na komitety wyborcze mogli oddać uczniowie klas 7 i 8. Akcja oprócz walorów edukacyjnych miała na celu kształtowanie u uczniów postawy obywatelskiej przygotowującej ich do udziału w wyborach w dorosłym życiu. Uczniowie na chwilę mogli wcielić się w rolę wyborcy i poczuć, jak to jest głosować. Do wyboru mieli 6 partii, jednak mogli postawić tylko jeden krzyżyk. Frekwencja w prawyborach wyniosła 59%. KW Koalicja Obywatelska dostała 52,2% głosów, KW Prawo i Sprawiedliwość – 34,8%, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 8,7%, KW Wyborców Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy – 4,3%, KW SLD – 0, Koalicja Polska z PSL i Kukizem – 0. Przypominamy o oddaniu głosu 13 października! Pamiętajcie, że to my obywatele decydujemy o naszym kraju
Dzień Edukacji Narodowej.
10 października 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel został przygotowany przez samorząd uczniowski, który przygotował krótki program artystyczne dziękując nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania złożyła również pani dyrektor. Należy przypomnieć, iż Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i osobistych.
Warzywa są smaczne, zdrowe i ... ciekawe.
Każda pora roku ma swój urok i czar. Jesień jest piękna i kolorowa. To wyjątkowo bogaty czas, kiedy każdy dzień przynosi nowe dary. Zwierzęta dostają żołędzie, kasztany i inne owoce lasu. My zaś mamy piękne, soczyste owoce, smaczne i bogate w witaminy warzywa. Zwykle jesienią, uczniowie klasy 1 wykonują kasztanowe ludziki. W tym roku jest inaczej. Pierwszoklasiści wykonali zabawki z warzyw. Wszyscy przygotowali do zajęć cały wachlarz dorodnych, pachnących warzyw. Dzięki swojej (i oczywiście rodziców) pomysłowości zostały wykonane na lekcji przepiękne warzywne zabawki, stworzenia i stworzonka. Klasa zyskała cudowną warzywną półkę z pracami pierwszaków.
Akcja "Pola nadziei".
Ogólnopolska akcja zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznych hospicjów "Pola Nadziei" to jedna z najszlachetniejszych, najpiękniejszych akcji charytatywnych przeprowadzanych na terenie całego kraju. Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym przedsięwzięciu wspomagając tym samym Hospicjum Św. Kamila. Żonkil ma przypominać, że umieranie jest częścią życia, trzeba być przygotowanym na to doświadczenie, a przy okazji rozumieć tych, którzy doświadczają zmagania się z różnorodnością problemów towarzyszących takim sytuacjom. Kampania ta, jest także propagowaniem idei hospicyjnej rozumianej jako wszechstronna pomoc choremu na choroby nowotworowe i jego rodzinie. Dziękujemy bardzo wszystkim za czynny udział w akcji.
Model budowy komórki.
Komórka to nie tylko telefon - to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. By utrwalić zdobytą wiedzę o budowie komórki, uczniowie klasy siódmej wykonali modele dowolnej komórki: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzyba. Do wykonania prac uczniowie wykorzystali przeróżne materiały m.in. modelinę, plastelinę, kolorową tekturę, styropian a nawet galaretkę. Komórki zawierały wszystkie organelle, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Prace były piękne i bardzo pomysłowe! Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Taki sposób utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich składników komórki.
Informacje o podręcznikach i rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020.
SZANOWNI RODZICE!
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla wszystkich uczniów klas 0- VIII odbędzie się w dniu 2 września 2019r. w SZKOLE PODSTAWOWEJ W ULIMIU o godz. 9.00. Wcześniej, w kościele w Ulimiu odprawiona będzie msza św. inauguracyjna rok szkolny 2019/20 o godz. 8.00. Odwóz ok. 10.00 po uroczystym apelu i spotkaniami z wychowawcami klas.
Informujemy również, że w zakładkach RODZICE/UCZNIOWIE znajdują sie zestawy podręczników oraz inne ważne informacje na rok szkolny 2019/2020 .
WAŻNE INFORMACJE!
Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów klas 0- VIII odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Ulimiu o godz. 9.00. Wcześniej, w kościele w Ulimiu odprawiona będzie msza św. kończąca rok szkolny 2018/19 o godz. 8.00. Odwóz ok. 10.30 po uroczystym apelu i spotkaniami z wychowawcami klas.
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY 1 w roku szkolnym 2019/2020!
Informujemy Państwa, że 19 czerwca 2019r. o godz. 13.30 odędzie się zebranie organizacyjne rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasie I w Szkole Podstawowej w Ulimiu.
Akcja "Jak nie czytam, jak czytam".
W piątek, 7 czerwca 2019r. kolejny raz Szkoła Podstawowa w Ulimiu brała udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. Głównym celem od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Akcja miła zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Chcieliśmy pokazać i przekonać, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły.W tym roku uczniowie czytali pod hasłem „Czytaj codziennie przed zaśnięciem”. Wszyscy obecni w szkole rozsiedli się wygodnie na przyniesionych kocach i śpiworach przed budynkiem szkoły. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Dodatkowo uczniowie tego dnia mogli przebrać się w piżamę lub za ulubioną postać z książki.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Boleminie.
W czwartek 16 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Boleminie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem przewodnim była tolerancja, przyjaźń, człowieczeństwo. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z gminy Deszczno, m.in. uczniowie naszej szkoły: Karolina Bugajna, Katarzyna Hyszka, Justyna Wawrzyniak oraz Patryk Tomaszewski. Za recytację wiersza pt. „Przepaść” Karolina zdobyła 3. miejsce, a Patryk za przedstawienie interpretacji tekstu Stanisława Sojki pt. „Tolerancja” otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a laureatom gratulujemy!
Wystawa w bibliotece.
Zadaniem biblioteki szkolnej jest usprawnianie procesów efektywnego uczenia się, umożliwianie rozwoju zainteresowań i pracy samokształceniowej ucznia. Wspieranie procesu edukacyjnego to pomoc uczniowi w odnalezieniu jego własnej drogi w rozwoju pasji i zainteresowań. Biblioteka szkolna jest miejscem, gdzie uczeń może odpocząć od codziennego stresu. Uczniowie doceniają przede wszystkim przyjazną, bezstresową atmosferę, która jest najlepszym podłożem do rozwoju młodego człowieka. Jedną z propozycji biblioteki dla uczniów jest promocja ich pasji i zainteresowań. Dlatego w ramach IV PRZERWY NA CZYTANIE – akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie zorganizowana została wystawa zbiorów ucznia kl.8 Fabiana Głuchego. Od kilku lat interesuje się historią Polski, a zwłaszcza II wojną światową, zbiera przedmioty związane z tym okresem. Fabian nie tylko przyniósł do biblioteki swoje zbiory, ale z przyjemnością odpowiadał na pytania uczniów. Dodatkowo zostały wyeksponowane książki, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a związane są z tematem wystawy.
Przerwa na czytanie.
9 maja 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV PRZERWIE NA CZYTANIE – ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji włączyły się wszystkie klas oraz przedszkole. Dzieci czytały swoje ulubione książki, zarówno przyniesione z domu, jak i wypożyczone z biblioteki. Uczniowie klasy szóstej czytali książki swoim młodszym kolegom, a uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty promujące czytelnictwo. Udowodniliśmy, że czytać można w każdej sytuacji i w każdym miejscu! Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty i Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany pierwszy dzień wiosny. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali ciepłych, słonecznych i kolorowych dni. Dlatego w naszej szkole ten dzień był wyjątkowy. Szkoła zrobiła się kolorowa, uczniowie danej klasy ubrali się zgodnie z wylosowanym kolorem, na głowach nosili wiosenne kapelusze i wianki, po korytarzach dumnie „przechadzały się „ ekologiczne Marzanny, a nad boiskiem fruwały piękne latawce. Ściany szkoły zostały przyozdobione papierowymi kwiatami i plakatami na temat wiosennych przysłów. O godzinie 10.00 uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się międzyklasowy turniej wiedzy przyrodniczej. Konkurencje przeplatane były piosenkami o wiośnie. Uczniowie mogli się wykazać nie tylko wiedzą, ale również sprawnością fizyczną, gdyż w turnieju pojawiły się zadania sportowe. Jak na pierwszy dzień wiosny przystało, humory wszystkim dopisały. Było dużo śmiechu i radości. Kogo zmęczył turniej mógł się posilić kiełbaską pieczoną na ognisku. Podsumowaniem dnia było rozstrzygnięcie trzech konkursów tj.najefektowniejsze nakrycie głowy, ekologiczna Marzanna i wiosenny latawiec. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni upominkami. Szkoda, że pierwszy dzień wiosny jest tylko raz w roku, na następny trzeba poczekać 12 miesicy.
DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR….
Powietrze, coś bez czego nie możemy się obyć, coś czego nie zauważamy, a jest nam niezbędne do życia. Uczniowie klasy III uczestniczyli w cyklu lekcji dotyczących powietrza. Zapoznali się z pojęciem słowa powietrze, korzyściami i zagrożeniami, które niesie ze sobą. Wykonywali doświadczenia, badali właściwości powietrza. Poznali proces oddychania organizmu, organy i funkcje odpowiedzialne za oddychanie , także sposoby dbania o czystość powietrza. Ukształtowane zostały postawy proekologiczne. Podsumowaniem cyklu zajęć było samodzielne, indywidualnie skonstruowanie papierowego latawca. Konieczne było sprawdzenie wykonania zadania czyli „próba powietrzna”. Tak więc uczniowie połączyli naukę z zabawą i na boisku szkolnym wypróbowali swoje „ latające cuda”. Zabawa była przednia, dużo prób udanych i mniej udanych, ale wiatr pomógł dzieciom uwierzyć w ich konstruktorskie umiejętności. Nad szkołą zrobiło się kolorowo od unoszących się na wietrze latawców.
Zakończenie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 została zakończona. Listy dzieci przyjętych do klasy 1, do klasy "0" oraz do przedszkola znajdują się w sekretariacie szkoły, na tablicy ogłoszeń oraz w zakładce RODZICE - rekrutacja.
Wodne wyzwanie 2019
Bez niej nie przeżyjemy nawet trzech dni. Pokrywa prawie trzy czwarte powierzchni Ziemi, jednak tylko nieliczni mają do niej dostęp. O czym mowa? W Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca 2019r., chcemy przypomnieć o potrzebie jej szanowania. Uczniowie kl. 6 wzięli udział w warsztatach pt."Wodne wyzwanie 2019", które zostały przygotowane we współpracy z Polską Akcją Humanitarną w ramach kampanii edukacyjnej Studnia dla Południa. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się min. że woda zajmuje 71% powierzchni naszej planety, zasoby wodne na świecie to przede wszystkim otwarte zbiorniki pokrywające powierzchnię Ziemi (oceany, morza, jeziora, rzeki i stawy), wody oceaniczne oraz morskie stanowią 97,5% a pozostała część (2,5%) to woda słodka, która w dużej mierze uwięziona jest w lodowcach i śniegach. Warsztaty miały na celu wzbudzenie refleksji nad istotą i przyczynami braku dostępu do wody oraz zwrócenie uwagi na deficyt wody na świecie i potrzebę jej oszczędzania.
Drugi etap szkolnego konkursu "Znam swój język" rozstrzygnięty !
Uczestnicy mieli twardy orzech do zgryzienia. Musieli wykazać się znajomością przysłów polskich, zasad pisowni wyrazów trudnych, znać polskich noblistów z literatury i rozwiązywać łamigłówki językowe. Poradzili sobie znakomicie. Oto wyniki: miejsce I - Zofia Zatylna z kl.4 i Marcel Żłobiński z kl.6, miejsce II - Victoria Listowska z kl.4 i Bartłomiej Gałązka z kl. 6, miejsce III - Artur Pawelczyk z kl.7 i Wiktoria Matuszak z kl.8. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymali dyplomy:Judyta Gałązka, Jakub Woziński, Krzysztof Suchecki, Joanna Pałasz, Katarzyna Hyszka, Nikola Krawiec, Oliwia Pacyna, Zofia Sikorska, Maciej Wojtyś. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”.
Dnia 12 marca 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” – „Od jesienie do lata”. Na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy młodzi tancerze zaprezentowali zwyczaje i obyczaje polskiej wsi XIX i XX wieku. Widzowie mogli obejrzeć piękne inscenizacje andrzejek na Śląsku, kolędy oraz karnawału u górali orawskich, chodzenie ze Śmierztecką, Marzannę i Marzanioka na Śląsku, Śmiercichę w Wielkopolsce. Zespół zatańczył wiele polskich tańców ludowych tańczonych na Kurpiach, Kaszubach czy w Łowiczu. Wszyscy mogli podziwiać piękne stroje ludowe, w których występowali tancerze. Gospodarz koncertu w przerwach miedzy występami opowiadał o zwyczajach, których inscenizacje mogliśmy zobaczyć. Jednym z nich było puszczanie wianków przez panny w noc świętojańską. Zebrani widzowie nagrodzili tancerzy gromkimi brawami. Warto było poznać część naszej kultury ludowej, która przez lata była niedoceniana, a w ostatnim czasie przeżywa na nowo swój renesans.
I Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej .
W poniedziałek 11.03.2019r. odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej w Deszcznie. Najlepsi reprezentanci szkół zmagali się z pytaniami sprawdzającymi znajomość przypowieści z Ewangelii św.Łukasza i św.Mateusza. Wielu uczestników uzyskało wysokie, równorzędne wyniki. Uczniowie naszej szkoły to: Agata Gałązka, Wiktoria Piszczak, Klaudia Królak, Natalia Zatylna, Julia Hochel, Wiktoria Gumienna, Joanna Pałasz, Marcel Żłobiński, Łukasz Lura. Bartłomiej Gałązka i Jakub Amanowicz uzyskali 26 p. i zdobyli ex aequo 2 miejsce w konkursie. Startujący uczniowie otrzymali piękne dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Rywalizacji towarzyszył konkurs plastyczny dla klas 1-3. Uczniowie naszej szkoły zdobyli:1miejsce Nikola Królak (kl. II), 2 miejsce Maja Reczulska (kl.III),wyróżnienie Marcel Pawłowski (kl.II). Gratulujemy!
Rozpoczęłą się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020.
Informujemy Państwa, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole można pobrać z zakładki RODZICE- REKRUTACJA oraz codziennie u dyrektora szkoły. Termin zakończenia przyjmowania wniosków upływa z dniem 15 marca 2019 r.
Archiwum Aktualności